Feyenoord ontvangt Lazio in Champions League
ROTTERDAM (ANP) - Voor Feyenoord staat er veel op het spel in de thuiswedstrijd tegen het Italiaanse Lazio in de Champions League. De kampioen van Nederland krijgt met een zege een goede uitgangspositie voor het restant van de groepsfase.
Trainer Arne Slot kan voor het eerst dit seizoen in de Champions League een beroep doen op zijn topscorer Santiago Giménez en doelman Justin Bijlow. De geblesseerde aanvoerder Gernot Trauner en vleugelaanvaller Yankuba Minteh missen het duel dat om 18.45 uur in de uitverkochte Kuip begint.
Lazio en Atlético Madrid gaan na twee speelronden met 4 punten aan kop in de poule E van de Champions League. Feyenoord volgt met 3 punten en Celtic is nog puntloos. Feyenoord en Lazio troffen elkaar vorig seizoen in de Europa League. Trainer Maurizio Sarri vertelde na een verloren duel in Rotterdam (1-0) dat hij en zijn spelers tijdens de ontmoeting met bekers urine waren bekogeld. Beelden lieten zien dat er zelfs een katheter richting het veld werd gegooid.
Inmiddels hangen er netten rond het speelveld in De Kuip. De UEFA wil wel dat de televisiecamera's vrij uitzicht hebben. Daarom houdt Feyenoord tribunes leeg.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
6 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
10 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
14 uur geleden