Feyenoord ontvangt kampioen Ajax in lege Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil de thuiswedstrijd tegen Ajax benutten om het verschil met Vitesse op de ranglijst te verkleinen. De club uit Rotterdam heeft een zege nodig om de achterstand op de verliezend bekerfinalist uit Arnhem tot 2 punten terug te brengen.
De nummer 4 van de eindklassering van de Eredivisie mag aan de voorronden van Conference League deelnemen. De nummer 5, op dit moment Feyenoord, strijdt na de reguliere competitie in de play-offs om een plaats in de voorronden van de nieuwe competitie van de UEFA. Ajax veroverde zondag voor de 35e keer de landstitel en speelt vooral voor de eer.
De spanningen tussen supporters van beide clubs zijn de afgelopen dagen opgelopen. De politie heeft een 21-jarige Amsterdammer aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij ontploffingen bij twee Rotterdamse cafés en drie woningen afgelopen week. Bij een café in Amsterdam ontplofte vrijdagavond zwaar vuurwerk. De kroeg wordt bezocht door Ajax-fans. Honderden supporters van Feyenoord bekogelden zaterdag de politie met stenen en zwaar vuurwerk rond de laatste training van hun ploeg voor het duel met Ajax,
Feyenoord - Ajax begint om 14.30 uur. Supporters zijn niet welkom in De Kuip, vanwege corona.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
5 uur geleden