Feyenoord ontvangt kampioen Ajax in lege Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil de thuiswedstrijd tegen Ajax benutten om het verschil met Vitesse op de ranglijst te verkleinen. De club uit Rotterdam heeft een zege nodig om de achterstand op de verliezend bekerfinalist uit Arnhem tot 2 punten terug te brengen.
De nummer 4 van de eindklassering van de Eredivisie mag aan de voorronden van Conference League deelnemen. De nummer 5, op dit moment Feyenoord, strijdt na de reguliere competitie in de play-offs om een plaats in de voorronden van de nieuwe competitie van de UEFA. Ajax veroverde zondag voor de 35e keer de landstitel en speelt vooral voor de eer.
De spanningen tussen supporters van beide clubs zijn de afgelopen dagen opgelopen. De politie heeft een 21-jarige Amsterdammer aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij ontploffingen bij twee Rotterdamse cafés en drie woningen afgelopen week. Bij een café in Amsterdam ontplofte vrijdagavond zwaar vuurwerk. De kroeg wordt bezocht door Ajax-fans. Honderden supporters van Feyenoord bekogelden zaterdag de politie met stenen en zwaar vuurwerk rond de laatste training van hun ploeg voor het duel met Ajax,
Feyenoord - Ajax begint om 14.30 uur. Supporters zijn niet welkom in De Kuip, vanwege corona.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
17 uur geleden