Feyenoord ontvangt Ajax in een lege Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert op zijn 30e verjaardag voor even terug in De Kuip. Hij speelt vanaf 14.30 uur met zijn huidige club Ajax een uitwedstrijd tegen Feyenoord, de club waar hij vorig seizoen nog aanvoerder was.
Feyenoord en Ajax staan in punten gelijk. Koploper PSV heeft een punt meer en sluit vanaf 16.45 uur de 17e speelronde af met een uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk. Bij Feyenoord hopen ze dat Gernot Trauner op tijd fit is om mee te spelen. Trainer Erik ten Hag van Ajax vreesde donderdag dat hij de geblesseerde Noussair Mazraoui niet kan opstellen tegen Feyenoord.
Toeschouwers zijn niet welkom in De Kuip met de huidige coronamaatregelen. De Rotterdamse politie heeft al aangekondigd op alles voorbereid te zijn en met alle scenario’s rekening te houden. De mogelijkheid bestaat dat er toch aanhangers zijn die zich willen laten gelden, bijvoorbeeld als de bus van Ajax bij het stadion arriveert.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
2 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
15 uur geleden