Feyenoord naar finale play-offs na winst op Sparta
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de halve finale van de play-offs tegen Sparta gewonnen. Een benutte strafschop van Steven Berghuis en een eigen doelpunt van Tom Beugelsdijk volstonden voor een zege van 2-0 in De Kuip met 6500 toeschouwers.
FC Utrecht is de tegenstander van Feyenoord in finale van de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de nieuwe Conference League. Het is nog onduidelijk waar en wanneer die eindstrijd wordt gespeeld. Volgens het schema van de KNVB mag Feyenoord de finale zaterdag in De Kuip voetballen. Maar burgemeester Ahmed Aboutaleb wil dat niet vanwege het Eurovisie Songfestival in Ahoy.
Berghuis schoot Feyenoord in de 31e minuut op voorsprong. De aanvoerder benutte een strafschop, nadat Adil Auassar de doorgebroken Ridgeciano Haps had gevloerd. Twee minuten later werkte de ongelukkige Tom Beugelsdijk een voorzet van Luis Sinisterra achter zijn doelman Maduka Okoye van Sparta (2-0).
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
8 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
10 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
10 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
15 uur geleden