Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord na ruim verlies tegen Leverkusen al vroeg in problemen

Feyenoord na ruim verlies tegen Leverkusen al vroeg in problemen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verkeert al vroeg in het seizoen in de problemen. Na een slechte start van de Eredivisie, begonnen de Rotterdammers dramatisch aan hun Europese campagne. De Duitse kampioen Bayer Leverkusen was in De Kuip tijdens de eerste speelronde van de Champions League met liefst 4-0 te sterk. Die stand was bij rust al bereikt. De fans van Feyenoord lieten met een fluitconcert halverwege duidelijk hun onvrede blijken.

De nieuwe trainer Brian Priske wist op voorhand dat het niet makkelijk was de succesvolle Arne Slot op te volgen. De huidige resultaten werken niet mee voor de Deen, die een dag voor het duel met Leverkusen nog om tijd vroeg. Hij wees op de vele personele wijzigingen bij Feyenoord deze zomer.

De Zuid-Koreaanse nieuwkomer Hwang In-beom is inmiddels speelgerechtigd en stond voor het eerst in de basis. Aanvoerder Quinten Timber en Ramiz Zerrouki maakten de middenlinie compleet. Priske koos verder voor Gernot Trauner en Thomas Beelen als centraal verdedigingsduo. David Hancko voetbalde als linksback.

Balverlies aan basis tegentreffers

Zerrouki stond in de vijfde minuut aan de basis van de eerste tegentreffer. De Algerijn verspeelde de bal simpel aan Robert Andrich, die Florian Wirtz in staat stelde te scoren: 0-1. Feyenoord voetbalde daarna even aardig mee, maar grote kansen leverde dat niet op.

Leverkusen maakte Feyenoord het laatste kwartier voor rust duidelijk wat het precies betekent om in de Champions League te voetballen. Spits Victor Boniface gaf de bal met een slim handigheidje (hij deed alsof hij met rechts ging trappen, maar deed dat met links) mee aan Jeremie Frimpong. De Oranje-international legde de bal bij de tweede paal neer voor Álex Grimaldo. In de 36e minuut verzorgde Frimpong ook de assist bij de tweede treffer van Wirtz, die bij een counter makkelijk weg sprintte bij enkele Feyenoorders (0-3).

Fout Wellenreuther

De pijn was daarmee nog niet geleden voor Feyenoord. Doelman Timon Wellenreuther ging opzichtig in de fout bij een ongevaarlijke kopbal, die hij in eigen doel werkte (0-4).

Priske slachtofferde in de rust Zerrouki en bracht Gijs Smal. Leverkusen hoefde met die ruime voorsprong niet zo nodig meer en liet de bal vaker aan Feyenoord. De thuisploeg kreeg wel wat kansen, maar een doelpunt bleef uit.

Girona-uit

Feyenoord vervolgt de Champions League begin oktober met een uitwedstrijd tegen Girona.

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

1 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

5 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

5 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

7 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

11 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

15 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden