Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord na ruim verlies tegen Leverkusen al vroeg in problemen

Feyenoord na ruim verlies tegen Leverkusen al vroeg in problemen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verkeert al vroeg in het seizoen in de problemen. Na een slechte start van de Eredivisie, begonnen de Rotterdammers dramatisch aan hun Europese campagne. De Duitse kampioen Bayer Leverkusen was in De Kuip tijdens de eerste speelronde van de Champions League met liefst 4-0 te sterk. Die stand was bij rust al bereikt. De fans van Feyenoord lieten met een fluitconcert halverwege duidelijk hun onvrede blijken.

De nieuwe trainer Brian Priske wist op voorhand dat het niet makkelijk was de succesvolle Arne Slot op te volgen. De huidige resultaten werken niet mee voor de Deen, die een dag voor het duel met Leverkusen nog om tijd vroeg. Hij wees op de vele personele wijzigingen bij Feyenoord deze zomer.

De Zuid-Koreaanse nieuwkomer Hwang In-beom is inmiddels speelgerechtigd en stond voor het eerst in de basis. Aanvoerder Quinten Timber en Ramiz Zerrouki maakten de middenlinie compleet. Priske koos verder voor Gernot Trauner en Thomas Beelen als centraal verdedigingsduo. David Hancko voetbalde als linksback.

Balverlies aan basis tegentreffers

Zerrouki stond in de vijfde minuut aan de basis van de eerste tegentreffer. De Algerijn verspeelde de bal simpel aan Robert Andrich, die Florian Wirtz in staat stelde te scoren: 0-1. Feyenoord voetbalde daarna even aardig mee, maar grote kansen leverde dat niet op.

Leverkusen maakte Feyenoord het laatste kwartier voor rust duidelijk wat het precies betekent om in de Champions League te voetballen. Spits Victor Boniface gaf de bal met een slim handigheidje (hij deed alsof hij met rechts ging trappen, maar deed dat met links) mee aan Jeremie Frimpong. De Oranje-international legde de bal bij de tweede paal neer voor Álex Grimaldo. In de 36e minuut verzorgde Frimpong ook de assist bij de tweede treffer van Wirtz, die bij een counter makkelijk weg sprintte bij enkele Feyenoorders (0-3).

Fout Wellenreuther

De pijn was daarmee nog niet geleden voor Feyenoord. Doelman Timon Wellenreuther ging opzichtig in de fout bij een ongevaarlijke kopbal, die hij in eigen doel werkte (0-4).

Priske slachtofferde in de rust Zerrouki en bracht Gijs Smal. Leverkusen hoefde met die ruime voorsprong niet zo nodig meer en liet de bal vaker aan Feyenoord. De thuisploeg kreeg wel wat kansen, maar een doelpunt bleef uit.

Girona-uit

Feyenoord vervolgt de Champions League begin oktober met een uitwedstrijd tegen Girona.

Meer uit Voetbal

Genoa ontslaat trainer Vieira

GENUA (ANP/AFP) - De Italiaanse voetbalclub Genoa heeft trainer Patrick Vieira ontslagen. Dat meldt de club uit Genua zaterdag in een korte verklaring op de website. Genoa staat laatste in de Serie A met slechts 3 punten uit negen duels. Voormalig Frans international Vieira (49) was sinds november 2024 in dienst van de club.

31 minuten geleden
Rode kaart Groningen-doelman Vaessen heeft geen gevolgen

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt het zondag tegen FC Twente op met Etienne Vaessen in het doel. De keeper ontving donderdag in het verloren bekerduel met Sparta in Rotterdam (5-2) een rode kaart wegens hands buiten het strafschopgebied. Die kaart is geseponeerd, melden de Groningers zaterdagochtend.

2 uur geleden
Uitblinkende Saibari leidt PSV ook naar zege op Fortuna Sittard

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari blijft toveren voor PSV. De spelmaker had met twee fraaie doelpunten een groot aandeel in de eenvoudige zege van de kampioen op Fortuna Sittard (5-2). Hij scoorde zondag drie keer in de topper tegen Feyenoord in De Kuip (2-3).

13 uur geleden
Tennisser Sinner naar halve finale in masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner staat in de halve finale van het masterstoernooi van Parijs. De als tweede geplaatste Italiaan versloeg Ben Shelton in de kwartfinale : 6-3 6-3. De Amerikaan was als vijfde geplaatst.

14 uur geleden
PSV verwacht in 2027 start van flinke uitbreiding Philips Stadion

EINDHOVEN (ANP) - PSV verwacht in 2027 te beginnen met de uitbreiding van het Philips Stadion met minimaal 10.000 plekken. Tijdens de verbouwing, die naar verwachting drie jaar duurt, denken de Eindhovenaren in het stadion te kunnen blijven voetballen. Dat meldt de landskampioen in een persbericht.

16 uur geleden
PSV begint met Til in de spits tegen Fortuna Sittard

EINDHOVEN (ANP) - PSV begint met Guus Til in de spits aan het thuisduel met Fortuna Sittard. Hij krijgt de voorkeur boven Ricardo Pepi, die op de bank zit als de wedstrijd om 20.00 uur in het Philips Stadion begint.

16 uur geleden
Feyenoord ontvangt Heerenveen in tweede ronde van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Feyenoord speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de tweede ronde van de KNVB-beker. Beide clubs werden tijdens de loting aan elkaar gekoppeld.

16 uur geleden