Feyenoord na ruim verlies tegen Leverkusen al vroeg in problemen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verkeert al vroeg in het seizoen in de problemen. Na een slechte start van de Eredivisie, begonnen de Rotterdammers dramatisch aan hun Europese campagne. De Duitse kampioen Bayer Leverkusen was in De Kuip tijdens de eerste speelronde van de Champions League met liefst 4-0 te sterk. Die stand was bij rust al bereikt. De fans van Feyenoord lieten met een fluitconcert halverwege duidelijk hun onvrede blijken.
De nieuwe trainer Brian Priske wist op voorhand dat het niet makkelijk was de succesvolle Arne Slot op te volgen. De huidige resultaten werken niet mee voor de Deen, die een dag voor het duel met Leverkusen nog om tijd vroeg. Hij wees op de vele personele wijzigingen bij Feyenoord deze zomer.
De Zuid-Koreaanse nieuwkomer Hwang In-beom is inmiddels speelgerechtigd en stond voor het eerst in de basis. Aanvoerder Quinten Timber en Ramiz Zerrouki maakten de middenlinie compleet. Priske koos verder voor Gernot Trauner en Thomas Beelen als centraal verdedigingsduo. David Hancko voetbalde als linksback.
Balverlies aan basis tegentreffers
Zerrouki stond in de vijfde minuut aan de basis van de eerste tegentreffer. De Algerijn verspeelde de bal simpel aan Robert Andrich, die Florian Wirtz in staat stelde te scoren: 0-1. Feyenoord voetbalde daarna even aardig mee, maar grote kansen leverde dat niet op.
Leverkusen maakte Feyenoord het laatste kwartier voor rust duidelijk wat het precies betekent om in de Champions League te voetballen. Spits Victor Boniface gaf de bal met een slim handigheidje (hij deed alsof hij met rechts ging trappen, maar deed dat met links) mee aan Jeremie Frimpong. De Oranje-international legde de bal bij de tweede paal neer voor Álex Grimaldo. In de 36e minuut verzorgde Frimpong ook de assist bij de tweede treffer van Wirtz, die bij een counter makkelijk weg sprintte bij enkele Feyenoorders (0-3).
Fout Wellenreuther
De pijn was daarmee nog niet geleden voor Feyenoord. Doelman Timon Wellenreuther ging opzichtig in de fout bij een ongevaarlijke kopbal, die hij in eigen doel werkte (0-4).
Priske slachtofferde in de rust Zerrouki en bracht Gijs Smal. Leverkusen hoefde met die ruime voorsprong niet zo nodig meer en liet de bal vaker aan Feyenoord. De thuisploeg kreeg wel wat kansen, maar een doelpunt bleef uit.
Girona-uit
Feyenoord vervolgt de Champions League begin oktober met een uitwedstrijd tegen Girona.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
9 uur geleden