Feyenoord mist alleen Nieuwkoop in 'cruciale' wedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord ziet het duel met Vitesse als een "cruciale wedstrijd" voor het restant van het seizoen. Vitesse staat op de vierde plaats in de Eredivisie, met 2 punten meer dan Feyenoord. De ploeg die als vierde eindigt, krijgt een ticket voor de derde voorronde van de nieuwe Conference League; de nummer 5 moet de play-offs in. Op de al langer geblesseerde Bart Nieuwkoop na, die te maken heeft met een terugslag in het herstel van een hamstringblessure, beschikt Advocaat over een volledig fitte selectie.
"Het resultaat van zondag is heel bepalend voor de resterende wedstrijden", aldus Advocaat. "Dit is de eerste van vijf finales. Bij verlies staan we 5 punten achter en dan wordt het wel heel moeilijk. We spelen liever geen play-offs. Uiteindelijk gaat het om het veroveren van een plek in Europa, dat hopen we zo snel mogelijk te doen. Lukt het niet via de reguliere competitie, dan maar via de play-offs. Het was een lang en moeizaam seizoen met corona, blessures, wel of geen aankopen. Het einde is in zicht, de jongens weten dat ze vierde moeten worden om een week eerder op vakantie te kunnen gaan."
Feyenoord verloor vlak voor de winterstop in Arnhem met 1-0 van Vitesse. Advocaat paste zijn ploeg toen aan aan de thuisclub en liet Feyenoord in een 5-3-2-systeem voetballen. "Ik weet niet of ik dat nu weer ga doen, dat hangt af van mijn gevoel. En het gevoel is toch vooral dat we deze wedstrijd moeten winnen."
In De Kuip zijn zondag voor het eerst in maanden weer eens toeschouwers welkom, in het kader van de landelijk pilots die de overheid laat uitvoeren. "Het aantal van 6000 is natuurlijk wel heel erg jammer, in zo'n groot stadion", aldus Advocaat. "Maar voor de spelers is het geweldig dat er weer wat mensen zitten, dat er weer geluid en reactie komt."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
5 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
22 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
22 uur geleden