Feyenoord hoopt op Geertruida en Timber voor thuisduel met RKC
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Lutsharel Geertruida zondag weer voor Feyenoord kan uitkomen in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. De verdediger miste donderdag het thuisduel met AS Roma (1-1) in de tussenronde van de Europa League omdat hij ziek was.
"Voor Geertruida kwam het duel met AS Roma net iets te vroeg", vertelde Slot na het duel met de huidige nummer 6 van de Serie A. "Dus daar hoop je nu wel op. Al kan je het ziekteproces niet helemaal voorspellen." Ook Quinten Timber keert mogelijk terug in de selectie van Feyenoord. De middenvelder is nagenoeg hersteld van een hersenschudding.
Santiago Giménez lijkt zondag ook weer klaar voor een basisplaats. Trainer Slot liet zijn topscorer slechts invallen tegen AS Roma. Giménez liep vorige week een lichte kuitblessure op in een bekerduel met AZ. Voor Alireza Jahanbakhsh komt het duel met RKC waarschijnlijk nog te vroeg. Maar de geblesseerde rechtsbuiten ligt op schema voor het beslissende uitduel van donderdag met AS Roma om een plek in de achtste finales van de Europa League.
Justin Bijlow, Gernot Trauner en Thomas van den Belt zijn zondag niet inzetbaar voor Feyenoord, dat tweede staat in de Eredivisie. De kampioen heeft een achterstand van 10 punten op koploper PSV en 5 punten meer dan FC Twente, de nummer 3 van de Eredivisie uit Enschede. RKC Waalwijk won vorige week van NEC (2-0) en bekleedt de zestiende positie van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
32 minuten geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
33 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
8 uur geleden