Feyenoord hoopt op Geertruida en Timber voor thuisduel met RKC
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Lutsharel Geertruida zondag weer voor Feyenoord kan uitkomen in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. De verdediger miste donderdag het thuisduel met AS Roma (1-1) in de tussenronde van de Europa League omdat hij ziek was.
"Voor Geertruida kwam het duel met AS Roma net iets te vroeg", vertelde Slot na het duel met de huidige nummer 6 van de Serie A. "Dus daar hoop je nu wel op. Al kan je het ziekteproces niet helemaal voorspellen." Ook Quinten Timber keert mogelijk terug in de selectie van Feyenoord. De middenvelder is nagenoeg hersteld van een hersenschudding.
Santiago Giménez lijkt zondag ook weer klaar voor een basisplaats. Trainer Slot liet zijn topscorer slechts invallen tegen AS Roma. Giménez liep vorige week een lichte kuitblessure op in een bekerduel met AZ. Voor Alireza Jahanbakhsh komt het duel met RKC waarschijnlijk nog te vroeg. Maar de geblesseerde rechtsbuiten ligt op schema voor het beslissende uitduel van donderdag met AS Roma om een plek in de achtste finales van de Europa League.
Justin Bijlow, Gernot Trauner en Thomas van den Belt zijn zondag niet inzetbaar voor Feyenoord, dat tweede staat in de Eredivisie. De kampioen heeft een achterstand van 10 punten op koploper PSV en 5 punten meer dan FC Twente, de nummer 3 van de Eredivisie uit Enschede. RKC Waalwijk won vorige week van NEC (2-0) en bekleedt de zestiende positie van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
6 uur geleden