Feyenoord hoeft bij Volendam niet tot het uiterste te gaan
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondagmiddag in de Eredivisie gewonnen van Volendam. De formatie van trainer Arne Slot deed dat in een vrij eenzijdige wedstrijd met 2-0. De Rotterdammers hebben daardoor nog maar 1 punt minder dan koploper Ajax, dat later op de dag nog het topduel met PSV gaat spelen.
Enkele dagen na de kwalificatie voor de achtste finales van de Europa League tegen Lazio hoefde Feyenoord in Volendam niet tot het uiterste te gaan. De Rotterdammers namen snel afstand van de tegenstander en kwamen verder niet of nauwelijks in de problemen.
Danilo zette Feyenoord na iets meer dan een kwartier op voorsprong. Hij tikte vrijstaand in na een voorzet van Javairô Dilrosun. Even eerder was de Braziliaan ook al gevaarlijk, maar toen stuitte hij op doelman Filip Stankovic. Ook Lutsharel Geertruida was gedurende het openingsoffensief van de Rotterdammers een keer dreigend, maar miste het doel.
Szymanski
Vlak voor rust zette Sebastian Szymanski Feyenoord op 0-2. De Pool schoot raak na door Danilo de diepte in te zijn gestuurd. Volendam was niet in staat er veel tegenover te zetten.
In de spits had Danilo de voorkeur gekregen boven Santiago Giménez, die enkele dagen eerder in het Europese treffen met Lazio (1-0) nog de matchwinner was. De Mexicaan viel halverwege de tweede helft nog wel in. Achterin was er een basisplaats voor Quilindschy Hartman. Hij werd na een uur vervangen.
Vergelijkbaar beeld
De tweede helft gaf een vergelijkbaar beeld. Meteen na de hervatting voorkwam Stankovic nog net dat Danilo opnieuw scoorde. Ook greep de doelman goed in bij een schot van Dávid Hancko.
Het eerste gevaar van Volendamse kant kwam van Gaetano Oristanio. Zijn schot ging echter over het doel van Justin Bijlow.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
11 uur geleden