
Feyenoord herpakt zich met trefzekere Giménez na duel Atlético
ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd bij PEC Zwolle ruim gewonnen en zich herpakt na de nederlaag tegen Atlético Madrid in de Champions League. De ploeg van coach Arne Slot was in Zwolle met 2-0 te sterk. Santiago Giménez zorgde voor beide treffers van de Rotterdammers.
Het was voor Slot even afwachten waartoe Feyenoord in staat was na de intensieve wedstrijd in Madrid die met 3-2 werd verloren. De Feyenoord-coach moest het zonder Gernot Trauner doen die niet fit was. Lutsharel Geertruida speelde daardoor centraal achterin en Bart Nieuwkoop als rechtsback. Voorin kreeg Yankubah Minteh de voorkeur boven Ramiz Zerrouki en stond rechtsbuiten. Calvin Stengs zakte een linie terug.
PEC Zwolle-coach Johnny Jansen kon niet beschikken over Lennart Thy en Ferdy Druijff, die samen goed waren geweest voor vier van de zeven doelpunten van PEC dit seizoen. Ook aanvoerder Bram van Polen was er nog niet bij vanwege knieklachten. Jansen had een basisplaats voor Dean Huiberts en voor Tolis Vellios voorin.
Zware week
De Rotterdammers zetten vroeg druk en probeerden met een hoog tempo kansen af te dwingen, maar waren slordig in de afwerking. Minteh kwam bij een snelle omschakeling goed door op aangeven van Giménez, maar zag zijn schot stuiten op doelman Jasper Schendelaar. Giménez maakte er vijf minuten later wel 1-0 van. Hij profiteerde van geschutter bij de PEC-verdedigers en doelman Schendelaar en schoot met een halve omhaal raak.
Ook in de tweede helft had Feyenoord het initiatief, maar dat leidde niet tot veel kansen. Nadat PEC niet goed wegwerkte kopte Quinten Timber de bal naar Giménez die meteen uithaalde en met een hard schot de keeper kansloos liet. De Mexicaan bracht zijn totaal in de Eredivisie op twaalf treffers na acht wedstrijden. Daarmee passeert hij het aantal van clubiconen Cor van der Gijp en Ove Kindvall, die in respectievelijk 1960 en 1967 elf keer trefzeker waren in acht duels.
PEC kreeg na ruim een uur een kansje via Huiberts, maar die kon de bal niet langs doelman Timon Wellenreuther krijgen. Slot bracht in de slotfase Zerrouki en daarna Leo Sauer, Alireza Jahanbakhsh en voormalig PEC-speler Thomas Beelen in de ploeg. Maar na een zware week kon Feyenoord het tempo en de scherpte niet vasthouden. PEC was echter niet bij machte iets terug te doen tegen de landskampioen.
Meer uit Voetbal
BASEL (ANP) - Daniëlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."
36 minuten geledenBASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.
38 minuten geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben een helft hoop gehad op een stunt in het laatste groepsduel met Frankrijk, maar een plek in de kwartfinales bleek onhaalbaar. Met agressief spel kwam Oranje in de eerste helft 2-1 voor tegen de sterke Fransen, maar na rust bleken de krachten op: 2-5.
2 uur geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn na een 5-2-nederlaag tegen Frankrijk al in de groepsfase van het EK in Zwitserland uitgeschakeld. De ploeg van de afscheidnemende bondscoach Andries Jonker had in Basel een zege met drie doelpunten verschil nodig. Na een 2-1-voorsprong bij rust was er nog hoop, maar in de tweede helft bleek Frankrijk te sterk.
2 uur geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen in een flink gewijzigde formatie aan het cruciale EK-duel met Frankrijk. Onder anderen topscorer aller tijden Vivianne Miedema en vleugelspeelster Esmee Brugts zitten op de bank. Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft juist haar eerste basisplaats van het EK.
5 uur geledenPRESTON (ANP/RTR/AFP) - De eerste oefenwedstrijd van Liverpool in het nieuwe seizoen is een emotioneel eerbetoon geworden aan de kortgeleden overleden Portugese aanvaller Diogo Jota. Er waren liederen, een kranslegging en een minuut stilte in stadion Deepdale van Preston North End, waar de kampioen van de Premier League op bezoek was.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Arne Slot heeft zijn spelers bij Liverpool voorgesteld om het voorbeeld van hun overleden ploeggenoot Diogo Jota te volgen bij de verwerking van diens dood. Volgens de coach van Liverpool was Jota altijd zichzelf en liet hij zich nooit van de wijs brengen.
11 uur geleden