Feyenoord heeft in Rusland weer beschikking over Spajic
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat kan donderdag in de Europa League-wedstrijd tegen CSKA Moskou weer beschikken over Uros Spajic. De verdediger werd afgelopen weekend nog uit voorzorg buiten de selectie gelaten, omdat hij de week ervoor bij de nationale ploeg van Servië was en daar een aantal coronagevallen was vastgesteld.
Het meespelen van Jens Toornstra is onzeker. De middenvelder trainde dinsdag ook apart van de groep. Linksback Tyrell Malacia is er in Rusland niet bij. Hij meldde zich onlangs vanwege fysieke problemen ook al af voor de interlands van Jong Oranje.
Feyenoord heeft in de groep 2 punten meer dan CSKA, dat thuis met 3-1 werd verslagen. "Wat nou een goed resultaat is, kun je eigenlijk pas na afloop zeggen. We gaan altijd spelen om te winnen. Maar gedurende de wedstrijd moet je aanvoelen of het erin zit of niet. Soms is een gelijkspel ook goed. Maar daar moet je niet van uitgaan", aldus Advocaat.
Goede organisatie
"We moeten spelen vanuit een goede organisatie en niet zoals van de week tegen Fortuna, waar we in het begin verkeerd stonden. Dat moet daar in Rusland niet gebeuren, want zij hebben individueel een veel betere ploeg", aldus de trainer. "Maar het gevoel is goed. En als we net zo staan als in de thuiswedstrijd, dan zullen zij toch ook voor ons een beetje angst hebben."
Het duel tussen CSKA en Feyenoord begint donderdag om 18.55 uur. Er wordt koud weer voorspeld, met temperaturen net iets boven het vriespunt. "We hebben al een berichtje van de UEFA gehad, dat het niet zeker is dat we daar kunnen trainen. Waarschijnlijk krijgen we een andere accommodatie toegewezen om te trainen", aldus Advocaat, die terugkeert naar het land waar hij jarenlang werkzaam was als trainer van Zenit Sint-Petersburg (2006-2009) en later bondscoach was (2010-2012).
"Ik ben er nog weleens geweest voor een loting in Sint-Petersburg, maar verder ben ik weinig teruggekomen in landen waar ik heb gewerkt", aldus de ervaren coach, die al bijna dertig jaar in het vak zit. "Dat komt ook omdat ik eigenlijk altijd snel weer ergens anders bezig was. Als je stopt, heb je meer tijd om dingen te bezoeken. Maar dan zou ik moeten stoppen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
39 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
1 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
2 uur geledenZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
5 uur geleden