Feyenoord heeft in Rusland weer beschikking over Spajic
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat kan donderdag in de Europa League-wedstrijd tegen CSKA Moskou weer beschikken over Uros Spajic. De verdediger werd afgelopen weekend nog uit voorzorg buiten de selectie gelaten, omdat hij de week ervoor bij de nationale ploeg van Servië was en daar een aantal coronagevallen was vastgesteld.
Het meespelen van Jens Toornstra is onzeker. De middenvelder trainde dinsdag ook apart van de groep. Linksback Tyrell Malacia is er in Rusland niet bij. Hij meldde zich onlangs vanwege fysieke problemen ook al af voor de interlands van Jong Oranje.
Feyenoord heeft in de groep 2 punten meer dan CSKA, dat thuis met 3-1 werd verslagen. "Wat nou een goed resultaat is, kun je eigenlijk pas na afloop zeggen. We gaan altijd spelen om te winnen. Maar gedurende de wedstrijd moet je aanvoelen of het erin zit of niet. Soms is een gelijkspel ook goed. Maar daar moet je niet van uitgaan", aldus Advocaat.
Goede organisatie
"We moeten spelen vanuit een goede organisatie en niet zoals van de week tegen Fortuna, waar we in het begin verkeerd stonden. Dat moet daar in Rusland niet gebeuren, want zij hebben individueel een veel betere ploeg", aldus de trainer. "Maar het gevoel is goed. En als we net zo staan als in de thuiswedstrijd, dan zullen zij toch ook voor ons een beetje angst hebben."
Het duel tussen CSKA en Feyenoord begint donderdag om 18.55 uur. Er wordt koud weer voorspeld, met temperaturen net iets boven het vriespunt. "We hebben al een berichtje van de UEFA gehad, dat het niet zeker is dat we daar kunnen trainen. Waarschijnlijk krijgen we een andere accommodatie toegewezen om te trainen", aldus Advocaat, die terugkeert naar het land waar hij jarenlang werkzaam was als trainer van Zenit Sint-Petersburg (2006-2009) en later bondscoach was (2010-2012).
"Ik ben er nog weleens geweest voor een loting in Sint-Petersburg, maar verder ben ik weinig teruggekomen in landen waar ik heb gewerkt", aldus de ervaren coach, die al bijna dertig jaar in het vak zit. "Dat komt ook omdat ik eigenlijk altijd snel weer ergens anders bezig was. Als je stopt, heb je meer tijd om dingen te bezoeken. Maar dan zou ik moeten stoppen."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
10 uur geleden