Feyenoord heeft in Rusland weer beschikking over Spajic
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat kan donderdag in de Europa League-wedstrijd tegen CSKA Moskou weer beschikken over Uros Spajic. De verdediger werd afgelopen weekend nog uit voorzorg buiten de selectie gelaten, omdat hij de week ervoor bij de nationale ploeg van Servië was en daar een aantal coronagevallen was vastgesteld.
Het meespelen van Jens Toornstra is onzeker. De middenvelder trainde dinsdag ook apart van de groep. Linksback Tyrell Malacia is er in Rusland niet bij. Hij meldde zich onlangs vanwege fysieke problemen ook al af voor de interlands van Jong Oranje.
Feyenoord heeft in de groep 2 punten meer dan CSKA, dat thuis met 3-1 werd verslagen. "Wat nou een goed resultaat is, kun je eigenlijk pas na afloop zeggen. We gaan altijd spelen om te winnen. Maar gedurende de wedstrijd moet je aanvoelen of het erin zit of niet. Soms is een gelijkspel ook goed. Maar daar moet je niet van uitgaan", aldus Advocaat.
Goede organisatie
"We moeten spelen vanuit een goede organisatie en niet zoals van de week tegen Fortuna, waar we in het begin verkeerd stonden. Dat moet daar in Rusland niet gebeuren, want zij hebben individueel een veel betere ploeg", aldus de trainer. "Maar het gevoel is goed. En als we net zo staan als in de thuiswedstrijd, dan zullen zij toch ook voor ons een beetje angst hebben."
Het duel tussen CSKA en Feyenoord begint donderdag om 18.55 uur. Er wordt koud weer voorspeld, met temperaturen net iets boven het vriespunt. "We hebben al een berichtje van de UEFA gehad, dat het niet zeker is dat we daar kunnen trainen. Waarschijnlijk krijgen we een andere accommodatie toegewezen om te trainen", aldus Advocaat, die terugkeert naar het land waar hij jarenlang werkzaam was als trainer van Zenit Sint-Petersburg (2006-2009) en later bondscoach was (2010-2012).
"Ik ben er nog weleens geweest voor een loting in Sint-Petersburg, maar verder ben ik weinig teruggekomen in landen waar ik heb gewerkt", aldus de ervaren coach, die al bijna dertig jaar in het vak zit. "Dat komt ook omdat ik eigenlijk altijd snel weer ergens anders bezig was. Als je stopt, heb je meer tijd om dingen te bezoeken. Maar dan zou ik moeten stoppen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
9 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
14 uur geleden