Feyenoord focust op FC Twente in aanloop naar Klassieker
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is volgens trainer Arne Slot totaal nog niet bezig met de topper van zondag in De Kuip tegen Ajax. De Rotterdamse ploeg neemt het eerst woensdag in het toernooi om de KNVB-beker op tegen FC Twente. "We spelen een uitwedstrijd tegen de nummer 5 van Nederland. Dat vereist volledige focus", zei Slot een dag voor het duel in Enschede.
Feyenoord verspeelde zondag punten bij FC Groningen (1-1) en liet zo ook de kans liggen om de leiding te nemen in de Eredivisie. De ploeg van Slot heeft na zestien wedstrijden evenveel punten als Ajax en 1 punt achterstand op PSV.
"Los van hoe we er voor staan in de competitie en in Europa is de beker altijd een belangrijke prijs voor Feyenoord. Ik denk voor elke club", aldus Slot. "We gaan er dus alles aan doen om zo ver mogelijk te komen in dit toernooi."
Volgens Slot heeft het zowel voor- als nadelen om in de aanloop naar de Klassieker een sterke tegenstander als FC Twente te treffen. "Als we thuis hadden gespeeld tegen een amateurclub, dan zou die wedstrijd van zondag misschien al door ons hoofd zijn gegaan. Wat dat betreft is het wel een voordeel om tegen zo'n zware tegenstander te spelen, we zijn nu volledig gericht op Twente. Al had ik misschien wel liever een thuiswedstrijd tegen amateurs gehad hoor", aldus Slot, doelende op Ajax dat het in Amsterdam opneemt tegen Barendrecht.
Het duel tussen FC Twente en Feyenoord begint om 18.00 uur. Slot kondigde al aan dat hij met een zo sterk mogelijke ploeg aan de aftrap wil verschijnen.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
7 uur geleden