Feyenoord focust op FC Twente in aanloop naar Klassieker
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is volgens trainer Arne Slot totaal nog niet bezig met de topper van zondag in De Kuip tegen Ajax. De Rotterdamse ploeg neemt het eerst woensdag in het toernooi om de KNVB-beker op tegen FC Twente. "We spelen een uitwedstrijd tegen de nummer 5 van Nederland. Dat vereist volledige focus", zei Slot een dag voor het duel in Enschede.
Feyenoord verspeelde zondag punten bij FC Groningen (1-1) en liet zo ook de kans liggen om de leiding te nemen in de Eredivisie. De ploeg van Slot heeft na zestien wedstrijden evenveel punten als Ajax en 1 punt achterstand op PSV.
"Los van hoe we er voor staan in de competitie en in Europa is de beker altijd een belangrijke prijs voor Feyenoord. Ik denk voor elke club", aldus Slot. "We gaan er dus alles aan doen om zo ver mogelijk te komen in dit toernooi."
Volgens Slot heeft het zowel voor- als nadelen om in de aanloop naar de Klassieker een sterke tegenstander als FC Twente te treffen. "Als we thuis hadden gespeeld tegen een amateurclub, dan zou die wedstrijd van zondag misschien al door ons hoofd zijn gegaan. Wat dat betreft is het wel een voordeel om tegen zo'n zware tegenstander te spelen, we zijn nu volledig gericht op Twente. Al had ik misschien wel liever een thuiswedstrijd tegen amateurs gehad hoor", aldus Slot, doelende op Ajax dat het in Amsterdam opneemt tegen Barendrecht.
Het duel tussen FC Twente en Feyenoord begint om 18.00 uur. Slot kondigde al aan dat hij met een zo sterk mogelijke ploeg aan de aftrap wil verschijnen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
14 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
22 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
22 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
23 uur geleden