Feyenoord focust op FC Twente in aanloop naar Klassieker
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is volgens trainer Arne Slot totaal nog niet bezig met de topper van zondag in De Kuip tegen Ajax. De Rotterdamse ploeg neemt het eerst woensdag in het toernooi om de KNVB-beker op tegen FC Twente. "We spelen een uitwedstrijd tegen de nummer 5 van Nederland. Dat vereist volledige focus", zei Slot een dag voor het duel in Enschede.
Feyenoord verspeelde zondag punten bij FC Groningen (1-1) en liet zo ook de kans liggen om de leiding te nemen in de Eredivisie. De ploeg van Slot heeft na zestien wedstrijden evenveel punten als Ajax en 1 punt achterstand op PSV.
"Los van hoe we er voor staan in de competitie en in Europa is de beker altijd een belangrijke prijs voor Feyenoord. Ik denk voor elke club", aldus Slot. "We gaan er dus alles aan doen om zo ver mogelijk te komen in dit toernooi."
Volgens Slot heeft het zowel voor- als nadelen om in de aanloop naar de Klassieker een sterke tegenstander als FC Twente te treffen. "Als we thuis hadden gespeeld tegen een amateurclub, dan zou die wedstrijd van zondag misschien al door ons hoofd zijn gegaan. Wat dat betreft is het wel een voordeel om tegen zo'n zware tegenstander te spelen, we zijn nu volledig gericht op Twente. Al had ik misschien wel liever een thuiswedstrijd tegen amateurs gehad hoor", aldus Slot, doelende op Ajax dat het in Amsterdam opneemt tegen Barendrecht.
Het duel tussen FC Twente en Feyenoord begint om 18.00 uur. Slot kondigde al aan dat hij met een zo sterk mogelijke ploeg aan de aftrap wil verschijnen.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
15 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
17 uur geleden