
Feyenoord, FC Utrecht, NAC en NEC spelen finales play-offs
ROTTERDAM/BREDA (ANP) - Op de laatste speeldag van het seizoen in het betaald voetbal strijden nog vier clubs om succes. Feyenoord en FC Utrecht bepalen in De Kuip wie volgend seizoen aan de tweede voorronde van de Conference League mag deelnemen. NAC Breda of NEC promoveert naar de Eredivisie.
Feyenoord en FC Utrecht zouden elkaar eigenlijk al zaterdagavond treffen, maar burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam wilde op de dag van de finale van het Songfestival geen risicoduel in zijn stad hebben. FC Utrecht vindt dat de reglementen van de KNVB voorschrijven dat de wedstrijd op zaterdag moet worden gespeeld, desnoods op neutraal terrein. Maar de club uit de Domstad kreeg vrijdag na een kort geding geen gelijk van de rechter. Het duel tussen Feyenoord en FC Utrecht begint om 12.15 uur, met 6500 fans op de tribunes.
NAC en NEC trappen om 18.00 uur af in Breda, met 2500 supporters in het stadion. NAC degradeerde twee jaar geleden uit de Eredivisie. NEC speelt sinds 2017 in de eerste divisie.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Zlatan Ibrahimovic wil dat AC Milan de tweede wedstrijd tegen Feyenoord in de tussenronde van de Champions League als een finale benadert. "Ik verwacht een scherpe en agressieve ploeg", zei de bekende adviseur van de huidige nummer 7 van de Serie A. "Goed spelen is belangrijk, maar winnen veel belangrijker. Laten we doen alsof dit een eindstrijd is."
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. De aanvoerder heeft een blessure opgelopen aan de buitenband van zijn knie en wacht een herstel van meerdere maanden.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie tussen Jong FC Utrecht en VVV-Venlo gaat maandag niet door. Het veld op Sportcomplex Zoudenbalch is onbespeelbaar door de winterse omstandigheden. Dat meldt de KNVB.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Interim-trainer Pascal Bosschaart van Feyenoord heeft dinsdag in de returnwedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij AC Milan weer de beschikking over de herstelde Calvin Stengs. Quinten Timber reist niet mee met de selectie naar Italië, waar de Rotterdammers een 1-0-voorsprong verdedigen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft 21 mannen, van wie twee minderjarig, veroordeeld voor ongeregeldheden rond de voetbalwedstrijd FC Utrecht - Go Ahead Eagles op 26 mei vorig jaar. De politie werd bekogeld met onder meer stenen, vuurwerk en fietsen na de wedstrijd. De hoogst opgelegde straf is tien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk. Anderen kregen voorwaardelijke celstraffen in combinatie met een taakstraf. Alle veroordeelden hebben een gebiedsverbod voor het stadion Galgenwaard en de omgeving gekregen van drie jaar. Zeven mannen zijn vrijgesproken.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - John van 't Schip wordt per 1 maart de nieuwe bondscoach van Armenië. De 61-jarige trainer neemt Aron Winter mee als assistent-coach. Dat maakte de voetbalbond van Armenië bekend.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - Neymar heeft voor het eerst gescoord sinds zijn terugkeer bij zijn jeugdclub Santos. Het was tevens zijn eerste doelpunt in meer dan een jaar. De Braziliaanse aanvaller opende de score tegen vierdeklasser Agua Santa vanaf de strafschopstip. Daarna leverde hij ook nog een assist. Santos won de wedstrijd in het staatskampioenschap van São Paulo met 3-1.
8 uur geleden