Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord en FC Utrecht treffen elkaar zondag in De Kuip

Feyenoord en FC Utrecht treffen elkaar zondag in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en FC Utrecht voetballen niet zaterdag maar zondag de finale van de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League. De aftrap is om 12.15 uur in De Kuip. FC Utrecht is het daar niet mee eens en heeft meteen aangekondigd een kort geding aan te spannen om de eindstrijd niet te laten verplaatsen.

De finale stond eigenlijk voor zaterdag 20.00 uur op de agenda. Burgemeester Ahmed Aboutaleb kan dan niet voldoende politie inzetten vanwege het songfestival in Rotterdam Ahoy.

Het bestuur bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten het duel te verplaatsen. Volgens de nationale voetbalbond zijn de ingrijpende en nadelige gevolgen voor Feyenoord bij het niet inwilligen van het verzoek tot het verzetten van de finale groter dan de gevolgen voor FC Utrecht als het een dag later moet spelen.

Botsing met KNVB

Feyenoord mag de finale in De Kuip spelen omdat het in de Eredivisie hoger is geëindigd dan FC Utrecht. De club uit de Domstad verzet zich tegen het besluit om zondag te voetballen en eist dat de reglementen worden nageleefd. Feyenoord loopt de kans op een reglementaire nederlaag als het de finale niet volgens de richtlijnen kan spelen.

FC Utrecht botste vorig seizoen ook met de KNVB, nadat het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken. FC Utrecht probeerde vergeefs af te dwingen dat de bekerfinale tegen Feyenoord alsnog zou worden gespeeld. De club voelde zich ook benadeeld over hoe de Eredivisie werd afgesloten. Willem II mocht als nummer 5 aan de voorronde van de Europa League deelnemen terwijl FC Utrecht met een wedstrijd minder gespeeld en een beter doelsaldo maar 3 punten minder had dan de Tilburgers.

FC Utrecht mocht dit seizoen niet in Europa uitkomen maar kreeg uit het solidariteitsfonds van de KNVB wel 600.000 euro uitgekeerd als tegemoetkoming.

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

5 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

7 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

10 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

13 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

15 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

16 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

17 uur geleden