Feyenoord en FC Utrecht treffen elkaar zondag in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en FC Utrecht voetballen niet zaterdag maar zondag de finale van de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League. De aftrap is om 12.15 uur in De Kuip. FC Utrecht is het daar niet mee eens en heeft meteen aangekondigd een kort geding aan te spannen om de eindstrijd niet te laten verplaatsen.
De finale stond eigenlijk voor zaterdag 20.00 uur op de agenda. Burgemeester Ahmed Aboutaleb kan dan niet voldoende politie inzetten vanwege het songfestival in Rotterdam Ahoy.
Het bestuur bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten het duel te verplaatsen. Volgens de nationale voetbalbond zijn de ingrijpende en nadelige gevolgen voor Feyenoord bij het niet inwilligen van het verzoek tot het verzetten van de finale groter dan de gevolgen voor FC Utrecht als het een dag later moet spelen.
Botsing met KNVB
Feyenoord mag de finale in De Kuip spelen omdat het in de Eredivisie hoger is geëindigd dan FC Utrecht. De club uit de Domstad verzet zich tegen het besluit om zondag te voetballen en eist dat de reglementen worden nageleefd. Feyenoord loopt de kans op een reglementaire nederlaag als het de finale niet volgens de richtlijnen kan spelen.
FC Utrecht botste vorig seizoen ook met de KNVB, nadat het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken. FC Utrecht probeerde vergeefs af te dwingen dat de bekerfinale tegen Feyenoord alsnog zou worden gespeeld. De club voelde zich ook benadeeld over hoe de Eredivisie werd afgesloten. Willem II mocht als nummer 5 aan de voorronde van de Europa League deelnemen terwijl FC Utrecht met een wedstrijd minder gespeeld en een beter doelsaldo maar 3 punten minder had dan de Tilburgers.
FC Utrecht mocht dit seizoen niet in Europa uitkomen maar kreeg uit het solidariteitsfonds van de KNVB wel 600.000 euro uitgekeerd als tegemoetkoming.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
5 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
17 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
19 uur geleden