Feyenoord en FC Utrecht treffen elkaar zondag in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en FC Utrecht voetballen niet zaterdag maar zondag de finale van de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League. De aftrap is om 12.15 uur in De Kuip. FC Utrecht is het daar niet mee eens en heeft meteen aangekondigd een kort geding aan te spannen om de eindstrijd niet te laten verplaatsen.
De finale stond eigenlijk voor zaterdag 20.00 uur op de agenda. Burgemeester Ahmed Aboutaleb kan dan niet voldoende politie inzetten vanwege het songfestival in Rotterdam Ahoy.
Het bestuur bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten het duel te verplaatsen. Volgens de nationale voetbalbond zijn de ingrijpende en nadelige gevolgen voor Feyenoord bij het niet inwilligen van het verzoek tot het verzetten van de finale groter dan de gevolgen voor FC Utrecht als het een dag later moet spelen.
Botsing met KNVB
Feyenoord mag de finale in De Kuip spelen omdat het in de Eredivisie hoger is geëindigd dan FC Utrecht. De club uit de Domstad verzet zich tegen het besluit om zondag te voetballen en eist dat de reglementen worden nageleefd. Feyenoord loopt de kans op een reglementaire nederlaag als het de finale niet volgens de richtlijnen kan spelen.
FC Utrecht botste vorig seizoen ook met de KNVB, nadat het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken. FC Utrecht probeerde vergeefs af te dwingen dat de bekerfinale tegen Feyenoord alsnog zou worden gespeeld. De club voelde zich ook benadeeld over hoe de Eredivisie werd afgesloten. Willem II mocht als nummer 5 aan de voorronde van de Europa League deelnemen terwijl FC Utrecht met een wedstrijd minder gespeeld en een beter doelsaldo maar 3 punten minder had dan de Tilburgers.
FC Utrecht mocht dit seizoen niet in Europa uitkomen maar kreeg uit het solidariteitsfonds van de KNVB wel 600.000 euro uitgekeerd als tegemoetkoming.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
3 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
16 uur geleden