Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord doet zichzelf tekort met nederlaag bij Atlético

Feyenoord doet zichzelf tekort met nederlaag bij Atlético

MADRID (ANP) - Feyenoord heeft een sterk optreden bij Atlético Madrid niet met minimaal een punt kunnen belonen. De club verspeelde tweemaal een voorsprong in een sfeervol Estadio Metropolitano en slaagde er eenmaal op achterstand niet in om nog dat ene doelpuntje te maken waar het gezien de kansenverhouding recht op had.

Atlético mag zich voorlopig met 4 punten koploper noemen van groep E van de Champions League. Feyenoord heeft 3 punten. Het puntloze Celtic en Lazio (1 punt) spelen woensdagavond nog tegen elkaar.

Trainer Arne Slot omschreef de krachtmeting met Atlético vooraf als een tentamen waar Feyenoord hard voor gewerkt en geleerd had. De Rotterdammers stelden zeker niet teleur tegen de huidige nummer 4 van La Liga maar bogen uiteindelijk door Álvaro Morata en Antoine Griezmann, twee spitsen van wereldklasse van de thuisploeg.

Grote verrassing

Gelet op zijn blijdschap kwam de snelle openingstreffer van Feyenoord ook voor Slot als een grote verrassing. Quinten Timber lanceerde Ayase Ueda in de 7e minuut en zag de vervanger van de geschorste Santiago Giménez op doelman Jan Oblak schieten. Vervolgens stuiterde de bal via de ongelukkige Mario Hermoso over de doellijn (0-1).

Mats Wieffer mocht zich aanrekenen dat Atlético na 14 minuten weer op gelijke hoogte stond. De middenvelder onderschepte een voorzet waardoor Saul plotseling niet meer buitenspel stond. Wieffer tikte de bal ook nog eens voor de voeten van Álvaro Morata (1-1). Na de gelijkmaker werd Feyenoord even overlopen. Maar gelukkig voor de landskampioen schoot Saul op de paal en werkte Gernot Trauner een bal uit het doel.

Hancko

Dávid Hancko, na een slimme vrije trap van Calvin Stengs, schoot Feyenoord in de 34e minuut opnieuw op voorsprong. De verdediger profiteerde van de chaos die af en toe ontstond in de defensie van de thuisploeg. Atlético kon niet camoufleren dat het met José Maria Gimenez, Stefan Savic, Caglar Söyüncü, Thomas Lemar en Reinildo Mandava wel heel verdedigers miste. Trainer Diego Simeone kon ook geen beroep doen op de geblesseerde Memphis Depay en Pablo Barrios.

Feyenoord, spelend met middenvelder Ramiz Zerrouki voor buitenspeler Yankuba Minteh, kwam via Trauner bijna op 1-3. De bezoekers konden vervolgens niet voorkomen dat Atlético met een doelpunt vlak voor en vlak na rust de leiding nam. Antoine Griezmann scoorde in blessuretijd van de eerste helft en Morata trof in de 47e minuut doel.

Feyenoord was even aangeslagen na de 3-2. Maar vervolgens kozen de bezoekers weer de aanval. Stengs en Igor Paixao waren dicht bij de 3-3. Nog groter was de kans voor Minteh. De invaller kreeg de bal niet langs doelman Oblak.

Meer uit Voetbal

Marseille straft spits Aubameyang na incident met brandblusser

MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.

22 minuten geleden
Corendon stopt na WK als sponsor van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.

34 minuten geleden
Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

2 uur geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

2 uur geleden
Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

3 uur geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

4 uur geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

6 uur geleden