Feyenoord doet zege cadeau aan Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan de play-offs om een plaats in de nieuwe Conference League nauwelijks meer ontlopen. Het elftal van trainer Dick Advocaat gaf de zege cadeau aan de kersverse kampioen Ajax (0-3). Zowel Marcos Senesi als Ridgeciano Haps werkte de bal in eigen doel.
Feyenoord ontloopt alleen nog de play-offs als het in de resterende twee competitieduels een achterstand van 5 punten op Vitesse weet goed te maken. Wie de ploeg tegen Ajax zag zwoegen, kan zich dat nauwelijks voorstellen. Feyenoord zag de achterstand op de rivaal uit Amsterdam groeien tot 27 punten.
Feyenoord moest winnen om zicht op de vierde plaats te houden. Maar trainer Dick Advocaat stuurde zijn elftal het speelveld op met de opdracht vooral compact te verdedigen. Zonder de geschorste Steven Berghuis en Jens Toornstra liet Feyenoord de bezoekers uit de hoofdstad het spel maken. De thuisploeg wachtte op een kansje om toe te slaan met een counter, net als eind januari toen PSV met 3-1 werd verslagen.
Ongelukkig op achterstand
Trainer Erik ten Hag wilde dat Ajax het duel benaderde alsof het nog niet kampioen was. Maar de Tukker zag al snel dat zijn formatie niet zo scherp was als de voorgaande duels. Hij liet langs de zijlijn regelmatig zijn onvrede blijken, ook toen João Teixeira de thuisploeg verzuimde op voorsprong te zetten. De Portugese vervanger van Toornstra maaide volledig over de bal heen. Na zijn misser werd Ajax sterker, maar doelman Justin Bijlow hield Noussair Mazraoui en Dusan Tadic van scoren af.
Feyenoord kwam na 21 minuten ongelukkig op achterstand. Marcos Senesi kreeg het eigen doelpunt op zijn naam, maar hij kon er niets aan doen dat Eric Botteghin de bal tegen hem aanschoot. Feyenoord verscheen voor rust sporadisch voor het doel van de tegenstander maar kreeg vlak voor rust een ideale kans op de gelijkmaker. Edson Álvarez kreeg de bal op een arm en moest met een rode kaart van het veld. Leroy Fer mocht een strafschop nemen, maar kreeg de bal niet voorbij Maarten Stekelenburg.
Ook met een man meer op het veld koos Feyenoord niet de aanval. De thuisploeg genoot maar een kwartier van de overtalsituatie. Tyrell Malacia kreeg in de 60e minuut een tweede gele kaart nadat hij de doorgebroken Antony even had vastgehouden. Feyenoord was nauwelijks van die teleurstelling bekomen of Haps werkte de bal knullig in eigen doel. Mohammed Kudus bepaalde in de 79e minuut de eindstand namens Ajax.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
37 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
4 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
16 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
19 uur geleden