Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord doet zege cadeau aan Ajax

Feyenoord doet zege cadeau aan Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan de play-offs om een plaats in de nieuwe Conference League nauwelijks meer ontlopen. Het elftal van trainer Dick Advocaat gaf de zege cadeau aan de kersverse kampioen Ajax (0-3). Zowel Marcos Senesi als Ridgeciano Haps werkte de bal in eigen doel.

Feyenoord ontloopt alleen nog de play-offs als het in de resterende twee competitieduels een achterstand van 5 punten op Vitesse weet goed te maken. Wie de ploeg tegen Ajax zag zwoegen, kan zich dat nauwelijks voorstellen. Feyenoord zag de achterstand op de rivaal uit Amsterdam groeien tot 27 punten.

Feyenoord moest winnen om zicht op de vierde plaats te houden. Maar trainer Dick Advocaat stuurde zijn elftal het speelveld op met de opdracht vooral compact te verdedigen. Zonder de geschorste Steven Berghuis en Jens Toornstra liet Feyenoord de bezoekers uit de hoofdstad het spel maken. De thuisploeg wachtte op een kansje om toe te slaan met een counter, net als eind januari toen PSV met 3-1 werd verslagen.

Ongelukkig op achterstand

Trainer Erik ten Hag wilde dat Ajax het duel benaderde alsof het nog niet kampioen was. Maar de Tukker zag al snel dat zijn formatie niet zo scherp was als de voorgaande duels. Hij liet langs de zijlijn regelmatig zijn onvrede blijken, ook toen João Teixeira de thuisploeg verzuimde op voorsprong te zetten. De Portugese vervanger van Toornstra maaide volledig over de bal heen. Na zijn misser werd Ajax sterker, maar doelman Justin Bijlow hield Noussair Mazraoui en Dusan Tadic van scoren af.

Feyenoord kwam na 21 minuten ongelukkig op achterstand. Marcos Senesi kreeg het eigen doelpunt op zijn naam, maar hij kon er niets aan doen dat Eric Botteghin de bal tegen hem aanschoot. Feyenoord verscheen voor rust sporadisch voor het doel van de tegenstander maar kreeg vlak voor rust een ideale kans op de gelijkmaker. Edson Álvarez kreeg de bal op een arm en moest met een rode kaart van het veld. Leroy Fer mocht een strafschop nemen, maar kreeg de bal niet voorbij Maarten Stekelenburg.

Ook met een man meer op het veld koos Feyenoord niet de aanval. De thuisploeg genoot maar een kwartier van de overtalsituatie. Tyrell Malacia kreeg in de 60e minuut een tweede gele kaart nadat hij de doorgebroken Antony even had vastgehouden. Feyenoord was nauwelijks van die teleurstelling bekomen of Haps werkte de bal knullig in eigen doel. Mohammed Kudus bepaalde in de 79e minuut de eindstand namens Ajax.

Meer uit Voetbal

Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

1 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

1 uur geleden
Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

3 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

4 uur geleden
Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan FC Dordrecht

ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.

8 uur geleden
Ajax maakt einde aan huurovereenkomst van McConnell

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.

8 uur geleden
Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

10 uur geleden