Feyenoord-directeur: rol Kökcü wordt komende week nog besproken
ALKMAAR (ANP) - Algemeen directeur Dennis te Kloese weet niet zeker of Feyenoord goed heeft gehandeld in de zaak rond het weigeren van de One Love-band door aanvoerder Orkun Kökcü. "Dat zal de toekomst uitwijzen. Wij zitten in een leerproces." Volgens Te Kloese zal de rol van Kökcü als aanvoerder in dit voorval en in bredere maatschappelijke discussies de komende week nog worden besproken, zei de directeur bij ESPN.
"Als club zullen we steeds bij die discussie zijn. Maar in ieder geval hebben we vandaag laten zien dat wij als club hier achter staan door Gernot Trauner de One Love-band te geven. Wij omarmen dit hele beleid en doen hier heel veel aan. Het is een moeilijke situatie voor iedereen binnen de club. Het maakt het heel moeilijk dat Kökcü niet wil uit geloofsovertuiging, maar daar willen we ook respect voor opbrengen", zei hij na het gewonnen duel met AZ (1-3).
Te Kloese zei daarnaast dat Feyenoord op korte termijn een opvolger voor de vertrokken technisch directeur Frank Arnesen wil aanstellen, zodat het technische beleid richting de winterse transferperiode en komende zomer kan worden opgesteld. Te Kloese combineerde de functies van algemeen en technisch directeur afgelopen zomer en zei dat dat te veel is, ook qua verantwoordelijkheden.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
11 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
11 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
11 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
11 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
14 uur geleden