Feyenoord blijft ook bij FC Groningen steken op gelijkspel
GRONINGEN (ANP) - Feyenoord heeft voor de derde keer gelijkgespeeld in de Eredivisie. De Rotterdammers van coach Brian Priske verspeelden bij FC Groningen in blessuretijd een 2-0-voorsprong en bleven steken op 2-2.
Feyenoord kwam op voorsprong door een eigen doelpunt. Thom van Bergen passeerde bij een corner met een kopbal zijn eigen doelman Etienne Vaessen. Igor Paixão maakte na de rust de 0-2. Invaller Brynjólfur Willumsson was de grote man bij Groningen met twee treffers in de slotfase.
De Rotterdammers staan op 6 punten, drie minder dan de Groningers, die nog niet hebben verloren in deze competitie. PSV gaat aan kop met 15 punten. Feyenoord heeft wel een wedstrijd minder gespeeld dan de landskampioen uit Eindhoven. De Klassieker werd afgelast door een politiestaking. Feyenoord begint de Champions League donderdag met een thuiswedstrijd tegen de Duitse landskampioen Bayer Leverkusen.
Voorsprong
Priske startte in Groningen met Bart Nieuwkoop als rechtsbuiten en met Chris-Kévin Nadje op het middenveld naast Gjivai Zechiël en aanvoerder Quinten Timber. Groningen-spelers Van Bergen en Stije Resink liepen bij overtredingen al vroeg tegen een gele kaart aan.
Groningen kwam daarna beter in het spel. De grootste kans was voor Luciano Valente die zijn schot naast het doel van Timon Wellenreuther zag gaan. Aan de andere kant kwamen de Rotterdammers vervolgens op voorsprong nadat Van Bergen de bal langs zijn eigen doelman had gekopt. Nieuwkoop kon de voorsprong verdubbelen, maar Vaessen hield zijn inzet tegen.
Blessuretijd
De doelman van Groningen greep na de rust ook goed in bij een schot van Paixão. De Braziliaan scoorde in de 70e minuut wel met een kopbal, uit een voorzet van Jordan Lotomba. Priske had kort daarvoor Ibrahim Osman zijn Eredivisiedebuut laten maken en even later ook Julián Carranza.
Invaller Willumsson maakte het in de 81e minuut weer spannend met zijn eerste treffer voor Groningen. In blessuretijd werd het nog mooier voor de IJslander die tussen twee Rotterdamse verdedigers de gelijkmaker binnenkopte.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
13 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
42 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
18 uur geleden