Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord 'baalt enorm' van onlusten in Oostenrijkse Graz

Feyenoord 'baalt enorm' van onlusten in Oostenrijkse Graz

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord "baalt enorm" van de onlusten rond de wedstrijd tegen Sturm Graz in Oostenrijk donderdagavond. Dat laat de club vrijdag in een verklaring weten. "Wat zich precies heeft voltrokken, moet uit nader onderzoek blijken", aldus Feyenoord. "Duidelijk is dat het op bepaalde plekken in het stadion zeer onrustig is geweest en er vernielingen zijn aangebracht."

Tijdens en na afloop van de wedstrijd in de Europa League waren er ongeregeldheden in de Merkur Arena in Graz. Fans van beide clubs raakten slaags met elkaar, zegt de lokale politie. Meegereisde Feyenoordfans bekogelden de politie met voorwerpen en richtten grote vernielingen aan in het stadion. De Oostenrijkse politie zette pepperspray in om rellende supporters in bedwang te houden. Zeven Nederlanders en vier Oostenrijkers zijn aangehouden. Twee Nederlanders raakten na de wedstrijd gewond door een mogelijke steekpartij.

Feyenoord zegt samen te werken met Sturm Graz en de lokale autoriteiten om zo veel mogelijk informatie te verzamelen over de incidenten. Er worden onder meer camerabeelden bekeken. Daarmee wil de club een volledig beeld krijgen om van daaruit maatregelen te treffen.

Reactie supportersvereniging

Supportersvereniging De Feijenoorder laat weten de ongeregeldheden net als de clubleiding sterk af te keuren. "Vooral na de wedstrijd is er grote schade aangericht in het stadion", zegt de vereniging in een verklaring. "Als supportersvereniging betreuren we deze acties."

De Feijenoorder stelt ook geschrokken te zijn van hoe de Oostenrijkse politie optrad. Supporters die zich rustig hielden zouden daar volgens de vereniging ook slachtoffer van zijn geworden. "Het gebruik van pepperspray in het stadion is in onze ogen een stap te ver. Een ongewenste situatie die net als de eerstgenoemde vernielingen onderzocht dient te worden. We zullen hierover met de club in gesprek gaan."

Lazio-thuis

Feyenoord verloor de wedstrijd met 1-0 van Sturm Graz. Volgende week komt het Italiaanse Lazio naar de Kuip voor de laatste wedstrijd in de groepsfase.

De Rotterdamse club is vorig seizoen herhaaldelijk beboet en bestraft voor het wangedrag van de fans. Feyenoord moest in totaal ruim 500.000 euro aan boetes betalen. In de uitwedstrijd tegen Lazio in Rome eerder dit seizoen waren geen Feyenoordsupporters welkom. Dat was een deel van de straf van de UEFA voor ongeregeldheden tijdens beide duels met Olympique Marseille in de halve finales van de Conference League.

Meer uit Voetbal

PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

7 minuten geleden
Profvoetballer Partey bepleit zijn onschuld voor de rechter

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.

4 uur geleden
De Jong terug in selectie van Barcelona voor duel in Newcastle

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.

5 uur geleden
Benfica ontslaat trainer Lage, Mourinho genoemd als opvolger

LISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.

7 uur geleden
Messi neemt sportieve wraak op Sounders met doelpunt en assist

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.

7 uur geleden
Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

18 uur geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

18 uur geleden