
Festival Onderstroom succesvol verlopen
VLISSINGEN - Maar liefst 20.000 festival liefhebbers kwamen vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 juli naar Vlissingen voor Festival Onderstroom. Met meer dan 50 zeer uiteenlopende straattheatervoorstellingen blikt Cultuurwerf terug op een geslaagd Festival Onderstroom, waarbij het weer hen goed gestemd was.
Het festival draaide dit weekend vooral om heel veel straattheater en internationale acts van een zeer hoog niveau. De trapeze-act van Omnivolant en het éénmanstheater Calor waren de highlights van het festival. De bezoekers waren vol lof over het festival en de locatie. “Tof theater, lekkere muziek, gezelligheid rondom de Machinefabriek, veel verschillende acts en goed dat er aandacht is voor talenten. Fijn dat er ook in de binnenstad een leuk programma was,” aldus een festivalbezoeker. Het festival kon dit jaar voor het eerst sinds de coronapandemie weer zonder beperkingen plaatsvinden.
Onderstroom 2023
De datum van de volgende editie van het festival is al bekend. Volgend jaar wordt Onderstroom gehouden op 7, 8 en 9 juli. Ook dan kan het publiek weer straattheater van topniveau verwachten.
Vlissingen Maritiem
De Cultuurwerf, organisator van Onderstroom, is ondertussen al druk bezig met de organisatie van het volgende evenement: Vlissingen Maritiem, dat wordt gehouden op woensdag 20 en donderdag 21 juli. Het evenement wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Sail de Ruyter Zeeland.
Driemasters
Er komen drie driemasters naar Vlissingen: de Alexander von Humboldt II uit Duitsland, de Oosterschelde uit Nederland en de Dar Mlodziezy uit Polen. Tijdens de Vlissingse kermis zijn deze schepen dat bewonderen aan de Albionkade en de Piet Heinkade. De Alexander von Humboldt en de Dar Mlodziezy waren al eerder in Vlissingen te zien tijdens eerdere edities van Sail de Ruyter.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - In verband met de herinrichting van de Walstraat Noord verhuist de Vlissingse zaterdagmarkt naar de Spuistraat, even verderop. Deze zaterdag (10 mei) bouwen de marktkooplui hun kramen voor de laatste keer op het Scheldeplein op.
16 uur geledenVLISSINGEN - Per 1 mei is een nieuw zwemseizoen begonnen. Uit veiligheidsoverwegingen verbiedt de gemeente Vlissingen zwemmen in de Westerschelde bij het Nollehoofd.
1 dag geledenVLISSINGEN - De manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' heeft zaterdag bij kunstatelier Kipvis in Vlissingen vele kleurrijke zelfgemaakte vlaggen voor hoop opgeleverd.
1 dag geledenVLISSINGEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen wordt vrijdagmiddag de voltooiing van de muurschildering 'De Oude Vissershaven' gevierd. Kunstenaar Stefan Thelen maakte de mural op de achtergevel van appartementencomplex De Nieuwe Haven, in de volksmond de Dobberende Doosjes genoemd.
1 dag geledenVLISSINGEN - Door de straten in de omgeving van de Oranjedijk klinken op dinsdagmiddag 29 april flarden van doedelzakmuziek. De piper en drumsband zijn nog druk aan het repeteren voor ze de groep van ongeveer 100 nabestaanden van de Canadese strijders begeleiden naar Uncle Beach.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.
2 dagen geleden