Ferrari haalt nieuwe topman uit de techindustrie
MARANELLO (ANP) - Ferrari heeft een nieuwe topman. Benedetto Vigna, die overkomt van chipmaker STMicroelectronics, krijgt de taak om de Italiaanse sportwagenproducent te transformeren in het tijdperk van elektrisch rijden en andere technologische vernieuwingen.
De benoeming van Vigna toont onder meer aan dat er binnen de auto-industrie steeds meer sprake is van een verschuiving, waarbij technologie een steeds prominentere rol speelt. Bij STMicroelectronics hielp Vigna onder meer bij de ontwikkeling van de schermsensortechnologie in de iPhone 4. Deze technologie wordt nu wereldwijd gebruikt in smartphones en navigatiesystemen in voertuigen.
Vigna staat momenteel nog aan het hoofd van de analoge sensorgroep van STMicroelectronics. Hij zal in september Louis Camilleri bij Ferarri vervangen. Die nam in december abrupt ontslag.
Vooralsnog is Ferrari vrij traag met de inzet op elektrificatie en andere technologische toepassingen. Pas recent kwam Ferrari met het plan om tegen 2025 een volledig elektrisch model te lanceren.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP) - Gebruikers van ChatGPT krijgen volgend jaar meer mogelijkheden om direct via de populaire chatbot aankopen te doen. Het bedrijf achter ChatGPT, OpenAI, heeft hiervoor een deal gesloten met PayPal, meldt dat betaalbedrijf. Het bedrijf stelt dat straks miljoenen producten gekocht kunnen worden via ChatGPT, zoals kleding en elektronica.
35 minuten geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft dinsdag een overeenkomst getekend met de Bulgaarse overheid voor de bouw van een fabriek voor artilleriemunitie en kruit in het land. Daarmee is een investering gemoeid van ongeveer 1 miljard euro. Rheinmetall is bezig de productiecapaciteit sterk uit te breiden om zo aan de grote vraag naar munitie te kunnen voldoen, onder meer voor de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft dit jaar 34.000 banen geschrapt, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers. Dit is 70 procent meer dan het eerdere doel van het concern, werd dinsdag bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING schrapt tot eind volgend jaar mogelijk tot 950 banen in Nederland, onder meer omdat functies kunnen worden vervangen door kunstmatige intelligentie. Dat volgt uit een prognose die de bank heeft ingediend bij uitkeringsinstantie UWV. Dat is een wettelijk verplichte stap.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon gaat ongeveer 14.000 kantoorbanen schrappen, meldt het webwinkelconcern dinsdag. Daarmee wil Amazon de bureaucratie binnen het bedrijf verminderen en lagen wegwerken.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar afgenomen, onder meer door de lagere productie van de Duitse staalindustrie. Het Havenbedrijf Rotterdam meldt dat er 2,6 procent minder goederen zijn overgeslagen, waaronder ijzererts, schroot, olieproducten en kolen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bekende spaarpunten van Douwe Egberts zijn vanaf komend voorjaar weer in te wisselen in de winkel. Douwe Egberts heeft in Bruna een nieuwe partner gevonden voor zijn al meer dan een eeuw oude spaarprogramma voor klanten. Het koffiemerk trok jarenlang samen op met Blokker, maar die keten ging vorig jaar failliet. Vervolgens ging Douwe Egberts op zoek naar een nieuwe partner.
3 uur geleden