Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari blijft ondanks slechte resultaten optimistisch

Ferrari blijft ondanks slechte resultaten optimistisch

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari blijft ondanks de tegenslagen die het door de coronapandemie moest verduren optimistisch. Het beroemde bolidemerk meldt een goed jaar achter de rug te hebben door recordverkopen in het vierde kwartaal. Voor dit jaar rekent Ferrari op een stijging van de winst door een aanhoudend herstel van de omzet.

Door de coronacrisis moest de productie zeven weken worden stilgelegd. Die achterstand werd deels weer ingelopen in de tweede helft van 2020. Het bedrijf had op commercieel gebied ook last van de pandemie. Zo telde het minder bezoekers in de showrooms en de Ferrari-musea en werd het bedrijf geraakt door uitgestelde races op de Formule 1-racekalender. Ook zorgde een teruggang in de levering van motoren aan Maserati voor minder inkomsten.

In het vierde kwartaal van het afgelopen jaar steeg de omzet naar ruim 1 miljard euro, 15 procent hoger dan in dezelfde periode in 2019. Dat lag volgens de automaker aan een recordaantal afleveringen van auto's in de laatste drie maanden van het jaar. Over het hele jaar liep het totale aantal afgeleverde auto's wel met 10 procent terug naar 9119 auto's.

Aangepast bedrijfsresultaat

Over heel 2020 kwam de omzet uit op 3,5 miljard euro, 8 procent lager dan een jaar eerder. De winst daalde naar 609 miljoen dollar, 13 procent minder dan een jaar terug. Ferrari rekent voor dit jaar op een aangepast bedrijfsresultaat van 1,45 miljard tot 1,5 miljard euro. Dat is ongeveer gelijk aan waar analisten al op rekenden.

Ferrari moet intussen ook op zoek naar een nieuwe topman. Afgelopen december stapte toenmalig topman Louis Camilleri onverwacht op vanwege persoonlijke redenen. Hij was besmet geraakt met het coronavirus en moest thuis herstellen, maar dat was volgens Ferrari niet de reden van zijn vertrek.

Het was de tweede keer dat een topman het automerk in korte tijd verliet. De voorganger van Camilleri, Sergio Marchionne, overleed eerder door complicaties bij een operatie. Voorzitter John Elkann van Ferrari zal op tijdelijke basis Camilleri vervangen totdat een vaste opvolger is gevonden. Op een lijst van headhunters staan onder meer de topmannen van modemerken Gucci en Valentino, maar ook kandidaten uit de auto-industrie.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie krimpt licht in juni

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni licht gekrompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In die maand werd 0,2 procent minder geproduceerd in vergelijking met een jaar eerder. In mei was nog sprake van een productiestijging van 0,8 procent. In ruim de helft van de industriƫle branches kromp de productie.

2 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en minder aan diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in juni meer goederen aangeschaft en minder diensten afgenomen dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,7 procent hoger dan in juni 2024. In mei gaven consumenten 2,6 procent meer uit.

7 minuten geleden
Bloemenexporteur verwacht miljoenen mis te lopen om heffing VS

DE KWAKEL (ANP) - Bloemen- en plantenexporteur Holex Flower verwacht 10 miljoen euro omzet mis te lopen door de Amerikaanse importheffing van 15 procent, die donderdag is ingegaan. Het bedrijf uit het Noord-Hollandse De Kwakel haalt de helft van zijn omzet uit de export naar de Verenigde Staten. Directeur Paul Hoogenboom denkt daardoor vooral minder tulpen uit te voeren naar het land.

8 minuten geleden
Warner Bros. Discovery gaat achter wachtwoorddelers aan

NEW YORK (ANP) - Streamingsdienst HBO Max gaat wachtwoorddelers harder aanpakken. De boodschap wordt "agressiever", heeft hoofd streaming JB Perrette bij Warner Bros. Discovery, waar HBO Max onder valt, donderdag volgens nieuwssite Deadline gezegd.

17 minuten geleden
Trump eist dat banken stoppen met discrimineren van klanten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse banken mogen bepaalde klanten niet langer toegang tot financiƫle diensten ontzeggen om hun standpunten of geloof. Daarvoor heeft president Donald Trump donderdag een decreet ondertekend. Autoriteiten krijgen de opdracht boetes op te leggen of passende maatregelen te nemen tegen instellingen die dat wel hebben gedaan.

9 uur geleden
Apple zet opmars op Wall Street voort na miljardeninvestering

NEW YORK (ANP) - Apple heeft de opmars op de aandelenbeurzen in New York die woensdag begon voortgezet. Het techconcern gaat nog eens 100 miljard dollar investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde investeringen van 500 miljard dollar van het bedrijf. Apple wil met dat geld onder andere de productie van zijn apparaten naar de VS halen. Het aandeel sloot 3,2 procent hoger na een koerswinst van 5,1 procent op woensdag.

9 uur geleden
Trump nomineert economisch adviseur als nieuwe Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Stephen Miran voorgedragen voor de vrijgekomen functie van nieuwe bestuurder bij de Federal Reserve. Dat kondigde de Amerikaanse president donderdag aan op zijn socialmediaplatform Truth Social. Miran is op dit moment voorzitter van een raad die de Amerikaanse president adviseert over economisch beleid.

9 uur geleden