Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrand-Prévot rijdt onbedreigd naar titel op WK mountainbike

Ferrand-Prévot rijdt onbedreigd naar titel op WK mountainbike

LEOGANG (ANP) - Pauline Ferrand-Prévot heeft voor het tweede jaar op rij de titel veroverd bij het WK mountainbike. De Française was in het Oostenrijke Leogang een klasse apart. Ze reed vanuit de start weg bij haar concurrentes, van wie de Nederlandse Anne Terpstra al snel uitviel. De Zeeuwse gold als nummer 1 op de wereldranglijst als een van de favorieten.

Drie minuten nadat Ferrand-Prévot was gefinisht pakte de Italiaanse routinier Eva Lechner het zilver. De Australische Rebecca McConnell werd net als vorig jaar derde. Anne Tauber was de beste Nederlandse op de 21e plaats. Ze gaf meer dan tien minuten toe op de winnares.

Ferrand-Prévot was met reden snel gestart. "Ik wilde zo snel mogelijk uit de drukte zijn", vertelde ze, nog enigszins verbaasd over het gat dat ze meteen sloeg. "Dat had ik zeker niet verwacht, maar het kwam natuurlijk wel goed uit. Ik hoefde me minder zorgen te maken dat ik een keer onderuit zou gaan of mechanische pech zou hebben. Ik kon rustig blijven en een strak tempo aanhouden."

Veldrijden

Ferrand-Prévot (28) was ook in 2015 al de beste van de wereld. In dat jaar werd ze ook wereldkampioene veldrijden, terwijl ze in het najaar van 2014 al de wereldtitel op de weg had veroverd. Ze wordt begeleid door haar partner Julien Absalon, die zelf vijf wereldtitels op zijn naam heeft staan.

"Het is geweldig om weer een jaar in de regenboogtrui te rijden. Ik houd van die outfit. Daarbij is het een mooie dag voor Frankrijk met ook nog goud voor Loana Lecomte bij de beloften." In die categorie eindigde de Rotterdamse Ceylin del Carmen Alvarado als derde.

Meer uit Sport

Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

21 minuten geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

11 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

13 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

18 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

19 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

20 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

23 uur geleden