Ferrand-Prévot rijdt onbedreigd naar titel op WK mountainbike
LEOGANG (ANP) - Pauline Ferrand-Prévot heeft voor het tweede jaar op rij de titel veroverd bij het WK mountainbike. De Française was in het Oostenrijke Leogang een klasse apart. Ze reed vanuit de start weg bij haar concurrentes, van wie de Nederlandse Anne Terpstra al snel uitviel. De Zeeuwse gold als nummer 1 op de wereldranglijst als een van de favorieten.
Drie minuten nadat Ferrand-Prévot was gefinisht pakte de Italiaanse routinier Eva Lechner het zilver. De Australische Rebecca McConnell werd net als vorig jaar derde. Anne Tauber was de beste Nederlandse op de 21e plaats. Ze gaf meer dan tien minuten toe op de winnares.
Ferrand-Prévot was met reden snel gestart. "Ik wilde zo snel mogelijk uit de drukte zijn", vertelde ze, nog enigszins verbaasd over het gat dat ze meteen sloeg. "Dat had ik zeker niet verwacht, maar het kwam natuurlijk wel goed uit. Ik hoefde me minder zorgen te maken dat ik een keer onderuit zou gaan of mechanische pech zou hebben. Ik kon rustig blijven en een strak tempo aanhouden."
Veldrijden
Ferrand-Prévot (28) was ook in 2015 al de beste van de wereld. In dat jaar werd ze ook wereldkampioene veldrijden, terwijl ze in het najaar van 2014 al de wereldtitel op de weg had veroverd. Ze wordt begeleid door haar partner Julien Absalon, die zelf vijf wereldtitels op zijn naam heeft staan.
"Het is geweldig om weer een jaar in de regenboogtrui te rijden. Ik houd van die outfit. Daarbij is het een mooie dag voor Frankrijk met ook nog goud voor Loana Lecomte bij de beloften." In die categorie eindigde de Rotterdamse Ceylin del Carmen Alvarado als derde.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
17 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
21 uur geleden