Felipe en Letizia bezoeken door noodweer getroffen regio Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia zijn zondag gearriveerd in de door zwaar noodweer getroffen regio Valencia. Ook de Spaanse premier Pedro Sánchez is bij het bezoek aanwezig. Beelden van het bezoek worden uitgezonden op de Spaanse nationale televisie, meldt persbureau AFP.
Het koningspaar bezocht Paiporta, een van de zwaarst getroffen dorpen. Felipe, Letizia en Sánchez reizen daarna door naar Chiva, dat eveneens zwaar getroffen is.
Felipe en Letizia lieten zaterdag via X weten dankbaar te zijn voor de vele steunbetuigingen die zij hebben gekregen na de overstromingen. "Onze diepe dankbaarheid voor de condoleances, troost, steun en solidariteit met het Spaanse volk als gevolg van de verwoestende gevolgen van de DANA", schreven Felipe en Letizia in een statement. Sánchez sprak eerder van "de ergste natuurramp in de recente geschiedenis" van zijn land.
Het noodweer in Spanje heeft aan zeker 213 mensen het leven gekost. 210 doden vielen in de regio Valencia. Andere mensen zijn nog vermist. Het is niet duidelijk om hoeveel vermisten het gaat.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
3 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
9 uur geleden