Felipe en Letizia bezoeken door noodweer getroffen regio Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia zijn zondag gearriveerd in de door zwaar noodweer getroffen regio Valencia. Ook de Spaanse premier Pedro Sánchez is bij het bezoek aanwezig. Beelden van het bezoek worden uitgezonden op de Spaanse nationale televisie, meldt persbureau AFP.
Het koningspaar bezocht Paiporta, een van de zwaarst getroffen dorpen. Felipe, Letizia en Sánchez reizen daarna door naar Chiva, dat eveneens zwaar getroffen is.
Felipe en Letizia lieten zaterdag via X weten dankbaar te zijn voor de vele steunbetuigingen die zij hebben gekregen na de overstromingen. "Onze diepe dankbaarheid voor de condoleances, troost, steun en solidariteit met het Spaanse volk als gevolg van de verwoestende gevolgen van de DANA", schreven Felipe en Letizia in een statement. Sánchez sprak eerder van "de ergste natuurramp in de recente geschiedenis" van zijn land.
Het noodweer in Spanje heeft aan zeker 213 mensen het leven gekost. 210 doden vielen in de regio Valencia. Andere mensen zijn nog vermist. Het is niet duidelijk om hoeveel vermisten het gaat.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
13 uur geleden