Felipe en Letizia bezoeken door noodweer getroffen regio Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia zijn zondag gearriveerd in de door zwaar noodweer getroffen regio Valencia. Ook de Spaanse premier Pedro Sánchez is bij het bezoek aanwezig. Beelden van het bezoek worden uitgezonden op de Spaanse nationale televisie, meldt persbureau AFP.
Het koningspaar bezocht Paiporta, een van de zwaarst getroffen dorpen. Felipe, Letizia en Sánchez reizen daarna door naar Chiva, dat eveneens zwaar getroffen is.
Felipe en Letizia lieten zaterdag via X weten dankbaar te zijn voor de vele steunbetuigingen die zij hebben gekregen na de overstromingen. "Onze diepe dankbaarheid voor de condoleances, troost, steun en solidariteit met het Spaanse volk als gevolg van de verwoestende gevolgen van de DANA", schreven Felipe en Letizia in een statement. Sánchez sprak eerder van "de ergste natuurramp in de recente geschiedenis" van zijn land.
Het noodweer in Spanje heeft aan zeker 213 mensen het leven gekost. 210 doden vielen in de regio Valencia. Andere mensen zijn nog vermist. Het is niet duidelijk om hoeveel vermisten het gaat.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
19 minuten geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou één man lichte verwondingen hebben opgelopen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
4 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
7 uur geleden