Felipe en Letizia bezoeken door noodweer getroffen regio Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia zijn zondag gearriveerd in de door zwaar noodweer getroffen regio Valencia. Ook de Spaanse premier Pedro Sánchez is bij het bezoek aanwezig. Beelden van het bezoek worden uitgezonden op de Spaanse nationale televisie, meldt persbureau AFP.
Het koningspaar bezocht Paiporta, een van de zwaarst getroffen dorpen. Felipe, Letizia en Sánchez reizen daarna door naar Chiva, dat eveneens zwaar getroffen is.
Felipe en Letizia lieten zaterdag via X weten dankbaar te zijn voor de vele steunbetuigingen die zij hebben gekregen na de overstromingen. "Onze diepe dankbaarheid voor de condoleances, troost, steun en solidariteit met het Spaanse volk als gevolg van de verwoestende gevolgen van de DANA", schreven Felipe en Letizia in een statement. Sánchez sprak eerder van "de ergste natuurramp in de recente geschiedenis" van zijn land.
Het noodweer in Spanje heeft aan zeker 213 mensen het leven gekost. 210 doden vielen in de regio Valencia. Andere mensen zijn nog vermist. Het is niet duidelijk om hoeveel vermisten het gaat.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
2 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
44 minuten geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
46 minuten geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden