Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feestelijke opening Sint Anthonius: ‘Samen kun je meer’

Feestelijke opening Sint Anthonius: ‘Samen kun je meer’

OUD-VOSSEMEER - Vanmorgen opende de locatie Sint Anthonius in Oud-Vossemeer, net als alle andere scholen op het eiland de deuren na de zomervakantie. Toch was het op Sint Anthonius anders dan andere jaren. Het was extra feestelijk met ballonnen en veel gasten: ouders, opa’s en oma’s, oud-leerlingen met hun ouders, Wethouder Frank Hommel, beleidsmedewerker Lenie van Dijke van de gemeente Tholen en bestuurder van de Lowys Porquinstichting,  Stéphane Cepero.

De afgelopen zes weken is er hard gewerkt aan de metamorfose van Sint Anthonius. In de eerste week van de vakantie werden de noodunits, waar de kinderopvang in gevestigd was, weggehaald en is de kinderopvang (0-4 jaar) verhuisd naar een lokaal in de school. “Op deze manier kan er nog beter gewerkt worden aan de doorgaande ontwikkeling van deze kinderen”, aldus het Léonie Jansen, directeur van de locatie. In de school zijn een aantal muren uitgebroken waardoor twee leerpleinen zijn ontstaan. Kleuters en peuters kunnen elkaar hier ontmoeten en samen spelen. Op het leerplein voor de bovenbouw kunnen kinderen uit groep 5-8  zelfstandig en in groepjes aan het werk. En na schooltijd gaat de BSO aan de slag op deze twee leerpleinen, we hebben plaats voor 32 kinderen!

“Het is ontzettend mooi geworden, maar nog belangrijker; we kunnen door met het onderwijs en de kinderopvang die we voor ogen hebben!”, aldus Léonie Jansen. “We kunnen kinderen laten ontdekken en onderzoeken en we kunnen kinderen veel meer eigenaarschap geven en laten samenwerken.  Kinderen hoeven niet meer de hele dag te zitten maar hebben de ruimte om bewegend te leren. De omgeving is prettig en huiselijk voor de BSO, kortom we zijn zeer tevreden met het resultaat.”

Feestelijke opening
Vanmorgen stonden alle juffen en meesters met bouwhelmen en gele hesjes op het schoolplein, want er moest nog (kunst)gras gemaaid worden, de laatste snoeiwerkzaamheden moesten nog gedaan worden en hier en daar werd nog een likje verf ‘bijgewerkt’. Bij aankomst bouwden de kinderen gezamenlijk een muurtje van oude stenen. Op de bouwstenen schreven zij een wens voor een mooi schooljaar. Daarna was het tijd om naar binnen te gaan. Daar stond de kinderchampagne klaar. “We hebben geproost op een mooi nieuw schooljaar.” De ouders en belangstellenden mochten de leerpleinen en het vernieuwde kinderopvanglokaal daarna bekijken.

Belangstellenden zijn ook nog van harte welkom om binnen te lopen op de inloopuren in de komende weken; 29 september tussen 8.30-9.30, 3 oktober tussen 10.30-11.30 en 4 oktober tussen 13.00-14.00 uur.

Meer uit Tholen

Haringvlietbrug dit weekend in beide richtingen dicht door werkzaamheden

MOERDIJK/THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) is dit weekend in beide richtingen afgesloten. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan het brugdek. Weggebruikers moeten rekening houden met een omleiding en een vertraging die kan oplopen tot 60 minuten.

2 uur geleden
Man die Carla Aarts vermoordde met karateklap na dertig jaar vrij van tbs [RECHTSPRAAK]

SINT-MAARTENSDIJK - Na bijna dertig jaar is B. van 't H. uit Sint-Maartensdijk op vrije voeten. De rechtbank in Middelburg heeft besloten dat hij niet meer onder tbs hoeft te blijven. De inmiddels 80-jarige man kreeg in 1995 een celstraf en tbs met dwangverpleging voor de moord op Carla Aarts.

18 uur geleden
Marie uit Smerdiek helpt mensen over heel de wereld: ‘Iedereen verdient hulp’

SINT-MAARTENSDIJK - Ze stond liever in de schaduw, maar op 26 april kreeg mevrouw Potter-Koopman uit Sint-Maartensdijk alle aandacht die ze al die jaren probeerde te vermijden: ze werd verrast met een Koninklijke onderscheiding.

19 uur geleden
Winnende fotografen van Thoolse fotowedstrijd in het zonnetje gezet

THOLEN - Meer dan honderd foto's werden ingezonden voor de zevende Thoolse fotowedstrijd. De gemeente Tholen en Stichting Tholen Beter Bekend bekroonden deze week de mooiste beelden, die straks de nieuwe gemeentegids zullen sieren. Dinsdagmiddag vond de prijsuitreiking plaats, waarbij burgemeester Marleen Sijbers samen met Jack Westdorp de winnaars in het zonnetje zette.

22 uur geleden
Stallandse kringloopwinkel viert 5-jarig jubileum met speciaal monument

SINT-ANNALAND - Op 1 juli 2020 openden de deuren van Kringloop 2e Kans Stalland voor het eerst. Vijf jaar later is de kringloopwinkel uitgegroeid tot een begrip in de regio, met een team van 48 enthousiaste vrijwilligers en een grote winkelruimte waar tweedehands spullen een nieuw leven krijgen. 

1 dag geleden
Sint-Annaland viert 550 jaar met groot feestweekend vol muziek en activiteiten

SINT-ANNALAND - Sint-Annaland bestaat 550 jaar en dat wordt groots gevierd. De festiviteiten, die het hele jaar door plaatsvinden, bereiken hun hoogtepunt tijdens het jubileumweekend op vrijdag 4 en zaterdag 5 juli. Tijdens dit weekend staat het dorp twee dagen lang in het teken van muziek, historie en kinderactiviteiten. 

1 dag geleden
Motorrijder gewond naar ziekenhuis na botsing met overstekende ree bij Tholen

THOLEN - Een motorrijder is woensdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een ree, net voor de Thoolse brug. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden