Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feestelijke opening Sint Anthonius: ‘Samen kun je meer’

Feestelijke opening Sint Anthonius: ‘Samen kun je meer’

OUD-VOSSEMEER - Vanmorgen opende de locatie Sint Anthonius in Oud-Vossemeer, net als alle andere scholen op het eiland de deuren na de zomervakantie. Toch was het op Sint Anthonius anders dan andere jaren. Het was extra feestelijk met ballonnen en veel gasten: ouders, opa’s en oma’s, oud-leerlingen met hun ouders, Wethouder Frank Hommel, beleidsmedewerker Lenie van Dijke van de gemeente Tholen en bestuurder van de Lowys Porquinstichting,  Stéphane Cepero.

De afgelopen zes weken is er hard gewerkt aan de metamorfose van Sint Anthonius. In de eerste week van de vakantie werden de noodunits, waar de kinderopvang in gevestigd was, weggehaald en is de kinderopvang (0-4 jaar) verhuisd naar een lokaal in de school. “Op deze manier kan er nog beter gewerkt worden aan de doorgaande ontwikkeling van deze kinderen”, aldus het Léonie Jansen, directeur van de locatie. In de school zijn een aantal muren uitgebroken waardoor twee leerpleinen zijn ontstaan. Kleuters en peuters kunnen elkaar hier ontmoeten en samen spelen. Op het leerplein voor de bovenbouw kunnen kinderen uit groep 5-8  zelfstandig en in groepjes aan het werk. En na schooltijd gaat de BSO aan de slag op deze twee leerpleinen, we hebben plaats voor 32 kinderen!

“Het is ontzettend mooi geworden, maar nog belangrijker; we kunnen door met het onderwijs en de kinderopvang die we voor ogen hebben!”, aldus Léonie Jansen. “We kunnen kinderen laten ontdekken en onderzoeken en we kunnen kinderen veel meer eigenaarschap geven en laten samenwerken.  Kinderen hoeven niet meer de hele dag te zitten maar hebben de ruimte om bewegend te leren. De omgeving is prettig en huiselijk voor de BSO, kortom we zijn zeer tevreden met het resultaat.”

Feestelijke opening
Vanmorgen stonden alle juffen en meesters met bouwhelmen en gele hesjes op het schoolplein, want er moest nog (kunst)gras gemaaid worden, de laatste snoeiwerkzaamheden moesten nog gedaan worden en hier en daar werd nog een likje verf ‘bijgewerkt’. Bij aankomst bouwden de kinderen gezamenlijk een muurtje van oude stenen. Op de bouwstenen schreven zij een wens voor een mooi schooljaar. Daarna was het tijd om naar binnen te gaan. Daar stond de kinderchampagne klaar. “We hebben geproost op een mooi nieuw schooljaar.” De ouders en belangstellenden mochten de leerpleinen en het vernieuwde kinderopvanglokaal daarna bekijken.

Belangstellenden zijn ook nog van harte welkom om binnen te lopen op de inloopuren in de komende weken; 29 september tussen 8.30-9.30, 3 oktober tussen 10.30-11.30 en 4 oktober tussen 13.00-14.00 uur.

Meer uit Tholen

Grote dumping van drugslabonderdelen ontdekt bij landweg in Sint-Annaland

SINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.

14 uur geleden
GroenLinks Tholen: ‘Wij kiezen voor een samenleving waarin iedereen zich thuis voelt’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.

15 uur geleden
Zes basisscholen in gemeente Tholen bakken pannenkoeken voor senioren

THOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.

17 uur geleden
Sneller hulp bij geldzorgen: Tholen breidt schuldhulpverlening voor inwoners uit

THOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.

1 dag geleden
PvdA Tholen: ‘Lage inkomenshuishoudens voelen klap nieuwe kabinetsplannen het meest’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.

1 dag geleden
Forum voor Democratie Tholen: ‘Onze prioriteit ligt bij onze eigen inwoners’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.

1 dag geleden
Van Schoener tot Aak: Nieuwe Stallandse wijk vernoemt straten naar oude schepen

SINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.

1 dag geleden