Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feestelijke opening Sint Anthonius: ‘Samen kun je meer’

Feestelijke opening Sint Anthonius: ‘Samen kun je meer’

OUD-VOSSEMEER - Vanmorgen opende de locatie Sint Anthonius in Oud-Vossemeer, net als alle andere scholen op het eiland de deuren na de zomervakantie. Toch was het op Sint Anthonius anders dan andere jaren. Het was extra feestelijk met ballonnen en veel gasten: ouders, opa’s en oma’s, oud-leerlingen met hun ouders, Wethouder Frank Hommel, beleidsmedewerker Lenie van Dijke van de gemeente Tholen en bestuurder van de Lowys Porquinstichting,  Stéphane Cepero.

De afgelopen zes weken is er hard gewerkt aan de metamorfose van Sint Anthonius. In de eerste week van de vakantie werden de noodunits, waar de kinderopvang in gevestigd was, weggehaald en is de kinderopvang (0-4 jaar) verhuisd naar een lokaal in de school. “Op deze manier kan er nog beter gewerkt worden aan de doorgaande ontwikkeling van deze kinderen”, aldus het Léonie Jansen, directeur van de locatie. In de school zijn een aantal muren uitgebroken waardoor twee leerpleinen zijn ontstaan. Kleuters en peuters kunnen elkaar hier ontmoeten en samen spelen. Op het leerplein voor de bovenbouw kunnen kinderen uit groep 5-8  zelfstandig en in groepjes aan het werk. En na schooltijd gaat de BSO aan de slag op deze twee leerpleinen, we hebben plaats voor 32 kinderen!

“Het is ontzettend mooi geworden, maar nog belangrijker; we kunnen door met het onderwijs en de kinderopvang die we voor ogen hebben!”, aldus Léonie Jansen. “We kunnen kinderen laten ontdekken en onderzoeken en we kunnen kinderen veel meer eigenaarschap geven en laten samenwerken.  Kinderen hoeven niet meer de hele dag te zitten maar hebben de ruimte om bewegend te leren. De omgeving is prettig en huiselijk voor de BSO, kortom we zijn zeer tevreden met het resultaat.”

Feestelijke opening
Vanmorgen stonden alle juffen en meesters met bouwhelmen en gele hesjes op het schoolplein, want er moest nog (kunst)gras gemaaid worden, de laatste snoeiwerkzaamheden moesten nog gedaan worden en hier en daar werd nog een likje verf ‘bijgewerkt’. Bij aankomst bouwden de kinderen gezamenlijk een muurtje van oude stenen. Op de bouwstenen schreven zij een wens voor een mooi schooljaar. Daarna was het tijd om naar binnen te gaan. Daar stond de kinderchampagne klaar. “We hebben geproost op een mooi nieuw schooljaar.” De ouders en belangstellenden mochten de leerpleinen en het vernieuwde kinderopvanglokaal daarna bekijken.

Belangstellenden zijn ook nog van harte welkom om binnen te lopen op de inloopuren in de komende weken; 29 september tussen 8.30-9.30, 3 oktober tussen 10.30-11.30 en 4 oktober tussen 13.00-14.00 uur.

Meer uit Tholen

Vergeet dit weekend de klok niet: Zomertijd gaat weer in

THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.

9 uur geleden
Nieuwe wandelroute Hazenpad brengt Smerdiekse locaties met verhaal tot leven

SINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.

13 uur geleden
Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

1 dag geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

1 dag geleden
Jarige Accelerando houdt jubileumconcert in april: ‘De rode draad is een muzikale tijdlijn’

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.

2 dagen geleden
Lijsttrekkers SGP en FvD meest populair onder Thoolse kiezers: Dit is de top tien

THOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.

2 dagen geleden
WHS speelt opnieuw gelijk, Stavenisse profiteert van rode kaart tegenstander [SPEELRONDE 17/19]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.

2 dagen geleden