Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer treft titelverdediger Djokovic in halve finale

Federer treft titelverdediger Djokovic in halve finale

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is weer een stap dichter bij titelprolongatie op de Australian Open. De 32-jarige Serviër bereikte de halve finales met een zege in drie sets op Milos Raonic uit Canada. Hij had in de eerste twee sets steeds aan één break genoeg en trok de derde in de tiebreak naar zich toe: 6-4 6-3 7-6 (1).

Djokovic neemt het in de halve finale op tegen Roger Federer, die in zijn partij tegen de ongeplaatste Amerikaan Tennys Sandgren maar liefst zeven matchpoints overleefde. De 38-jarige Zwitser sleepte de partij in vijf sets alsnog binnen.

Met Djokovic en Federer staan de twee meest succesvolle tennissers op de Australian Open tegenover elkaar. De Serviër is recordhouder in Melbourne met zeven titels (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 en 2019). Federer won het eerste grandslamtoernooi van het jaar zes keer, in 2004, 2006, 2007, 2010, 2017 en 2018.

Vijftigste ontmoeting

Voor de vijftigste keer gaan de twee tennisgiganten met elkaar de strijd aan. De onderlinge balans is licht in het voordeel van Djokovic: 26-23. "Ik hoop dat ik in ieder geval een matchpoint ga krijgen", zei de Serviër met een knipoog. "Laat de beste winnen."

Djokovic droeg in de Rod Laver Arena een groen jasje met daarop de initialen van Kobe Bryant, KB, en de twee nummers die de zondag overleden basketballer gebruikte in de NBA (8 en 24). "Kobe was een van de grootste atleten ooit. Hij heeft mij en vele anderen op de wereld geïnspireerd", zei Djokovic, vechtend tegen de tranen. "Ik heb het geluk gehad dat ik in de afgelopen tien jaar een persoonlijke relatie met hem kon opbouwen. Als ik advies of steun nodig had, dan was hij er voor me. Kobe was mijn vriend. Het is vreselijk om te horen wat met hem en zijn dochter is gebeurd."

Meer uit Sport

Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

5 uur geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

5 uur geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

7 uur geleden
Wielrenster Nooijen verovert eerste nationale titel op de weg

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.

7 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Oostenrijk heel positief

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.

8 uur geleden
Verstappen tweede achter Russell bij GP van Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.

8 uur geleden
Roeiers pakken twee gouden medailles bij wereldbeker in Luzern

LUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.

9 uur geleden