Federer treft titelverdediger Djokovic in halve finale
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is weer een stap dichter bij titelprolongatie op de Australian Open. De 32-jarige Serviër bereikte de halve finales met een zege in drie sets op Milos Raonic uit Canada. Hij had in de eerste twee sets steeds aan één break genoeg en trok de derde in de tiebreak naar zich toe: 6-4 6-3 7-6 (1).
Djokovic neemt het in de halve finale op tegen Roger Federer, die in zijn partij tegen de ongeplaatste Amerikaan Tennys Sandgren maar liefst zeven matchpoints overleefde. De 38-jarige Zwitser sleepte de partij in vijf sets alsnog binnen.
Met Djokovic en Federer staan de twee meest succesvolle tennissers op de Australian Open tegenover elkaar. De Serviër is recordhouder in Melbourne met zeven titels (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 en 2019). Federer won het eerste grandslamtoernooi van het jaar zes keer, in 2004, 2006, 2007, 2010, 2017 en 2018.
Vijftigste ontmoeting
Voor de vijftigste keer gaan de twee tennisgiganten met elkaar de strijd aan. De onderlinge balans is licht in het voordeel van Djokovic: 26-23. "Ik hoop dat ik in ieder geval een matchpoint ga krijgen", zei de Serviër met een knipoog. "Laat de beste winnen."
Djokovic droeg in de Rod Laver Arena een groen jasje met daarop de initialen van Kobe Bryant, KB, en de twee nummers die de zondag overleden basketballer gebruikte in de NBA (8 en 24). "Kobe was een van de grootste atleten ooit. Hij heeft mij en vele anderen op de wereld geïnspireerd", zei Djokovic, vechtend tegen de tranen. "Ik heb het geluk gehad dat ik in de afgelopen tien jaar een persoonlijke relatie met hem kon opbouwen. Als ik advies of steun nodig had, dan was hij er voor me. Kobe was mijn vriend. Het is vreselijk om te horen wat met hem en zijn dochter is gebeurd."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
50 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
54 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
3 uur geleden