Federer treft titelverdediger Djokovic in halve finale
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is weer een stap dichter bij titelprolongatie op de Australian Open. De 32-jarige Serviër bereikte de halve finales met een zege in drie sets op Milos Raonic uit Canada. Hij had in de eerste twee sets steeds aan één break genoeg en trok de derde in de tiebreak naar zich toe: 6-4 6-3 7-6 (1).
Djokovic neemt het in de halve finale op tegen Roger Federer, die in zijn partij tegen de ongeplaatste Amerikaan Tennys Sandgren maar liefst zeven matchpoints overleefde. De 38-jarige Zwitser sleepte de partij in vijf sets alsnog binnen.
Met Djokovic en Federer staan de twee meest succesvolle tennissers op de Australian Open tegenover elkaar. De Serviër is recordhouder in Melbourne met zeven titels (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 en 2019). Federer won het eerste grandslamtoernooi van het jaar zes keer, in 2004, 2006, 2007, 2010, 2017 en 2018.
Vijftigste ontmoeting
Voor de vijftigste keer gaan de twee tennisgiganten met elkaar de strijd aan. De onderlinge balans is licht in het voordeel van Djokovic: 26-23. "Ik hoop dat ik in ieder geval een matchpoint ga krijgen", zei de Serviër met een knipoog. "Laat de beste winnen."
Djokovic droeg in de Rod Laver Arena een groen jasje met daarop de initialen van Kobe Bryant, KB, en de twee nummers die de zondag overleden basketballer gebruikte in de NBA (8 en 24). "Kobe was een van de grootste atleten ooit. Hij heeft mij en vele anderen op de wereld geïnspireerd", zei Djokovic, vechtend tegen de tranen. "Ik heb het geluk gehad dat ik in de afgelopen tien jaar een persoonlijke relatie met hem kon opbouwen. Als ik advies of steun nodig had, dan was hij er voor me. Kobe was mijn vriend. Het is vreselijk om te horen wat met hem en zijn dochter is gebeurd."
Meer uit Sport
GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.
1 uur geledenAARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.
2 uur geledenBRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.
4 uur geledenAARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.
6 uur geledenBRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.
6 uur geledenLENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
1 dag geleden