Federal Reserve laat rente in de VS opnieuw ongewijzigd
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft de rente opnieuw onveranderd gelaten, in lijn met de verwachtingen op de financiële markten. Het rentetarief in de Verenigde Staten blijft daarmee staan tussen de 5,25 en 5,50 procent, nog altijd het hoogste niveau sinds 2001.
De laatste renteverhoging dateert van juli vorig jaar. Daarmee probeerde de Fed de inflatie terug te dringen. Inmiddels stijgen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld wel minder sterk dan een jaar geleden.
Zo bleek eerder op woensdag dat de Amerikaanse consumentenprijzen in mei met 3,3 procent zijn gestegen. Daarmee viel de inflatie lager uit dan verwacht en ook lager dan een maand eerder. Het meevallende inflatiecijfer voedt de hoop onder beleggers dat de Federal Reserve later dit jaar de rente zal verlagen.
'Bescheiding vooruitgang'
De beleidsmakers van de Fed waren het unaniem eens over de handhaving van het huidige tarief, meldt de centrale bank. Zij voorzien nu één renteverlaging dit jaar, volgend jaar moeten er vier volgen. Dat is meer dan de drie waarvan eerder werd uitgegaan. "De afgelopen maanden is er een bescheiden verdere vooruitgang geboekt in de richting van de inflatiedoelstelling van 2 procent", aldus de Fed, die wel stelt dat de economische vooruitzichten onzeker zijn.
Centralebankpresident Jerome Powell zei na afloop van de tweedaagse rentevergadering dat de inflatie in de VS weliswaar is afgenomen, maar nog altijd te hoog is. Volgens hem is de Fed bereid de rente op een hoog niveau te houden "zolang dat nodig is". De inflatiecijfers van woensdag zijn een "stap in de goede richting", maar er zijn "meer goede inflatiemetingen" nodig voordat een renteverlaging overwogen kan worden, aldus Powell.
Europese rente
De ECB besloot afgelopen week de rentetarieven wel te verlagen, voor het eerst sinds 2019. Daartoe besloot de centrale bank omdat de inflatie in het eurogebied flink is afgezwakt. ECB-president Christine Lagarde hield echter een slag om de arm in een toelichting op de verlaging. "Er is nog een lange weg te gaan voordat de inflatie uit de economie is geknepen", zei zij.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
4 uur geleden