Federal Reserve houdt vrijwel zeker vijfde rentepauze
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Federal Reserve laat woensdag vrijwel zeker de rente voor de vijfde keer op rij onveranderd. Na een recordreeks van eerdere renteverhogingen om de inflatie te bestrijden, blijft het rentetarief in de grootste economie ter wereld daarmee liggen tussen een bandbreedte van 5,25 tot 5,50 procent. Dat is het hoogste niveau sinds 2001. Het rentebesluit wordt om 20.00 uur Nederlandse tijd bekendgemaakt.
De Fed houdt daarmee vast aan het standpunt om eerst de effecten van de eerdere renteverhogingen af te wachten. De inflatie in de Verenigde Staten is inmiddels flink afgekoeld, maar bij het vorige rentebesluit in december waarschuwde de Fed dat de inflatie nog altijd te hoog is. De beleidsmakers willen het liefst dat de prijzen in doorsnee met 2 procent stijgen. Eerder deze maand bleek echter dat de inflatie in december is uitgekomen op 3,4 procent.
Op de financiële markten wordt al volop gespeculeerd dat de Fed dit jaar de rente zal gaan verlagen. Ook de Amerikaanse centrale bank zelf heeft aangegeven dit jaar waarschijnlijk te zullen beginnen met het verlagen van de leenkosten. Aangezien lagere rentetarieven over het algemeen gunstig zijn voor de waarderingen van aandelen, bewegen de aandelenbeurzen in New York rond nieuwe recordstanden.
De grote vraag is echter wanneer de eerste renteverlaging zal worden doorgevoerd. Marktpartijen rekenden eerder op een renteverlaging in maart, maar die verwachting is verschoven door het tegenvallende inflatiecijfer over december en de aanhoudende sterke groei van de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal. De kans op een eerste renteverlaging in maart wordt nu geschat op een kleine 50 procent en voor mei op 90 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
4 uur geleden