Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed neemt renteangst weg, Wall Street hard omhoog

Fed neemt renteangst weg, Wall Street hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse beleggers lijken donderdag van hun angst voor een snelle rentestijging af te zijn geholpen. Federal Reserve-bestuurder Christopher Waller was de derde centralebankier die de hoge inflatie in de Verenigde Staten als een tijdelijk verschijnsel verklaarde. De hoge prijsstijgingen hebben namelijk deels te maken met schaarste aan bepaalde producten door de herstart van de economie na de coronacrisis.

De zalvende woorden van de Fed-bestuurders nam de angst weg dat de Amerikaanse koepel van centrale banken snel aan het rentetarief gaat sleutelen. Desondanks zetten beleggers hun overstap van groeifondsen als techfondsen naar onder meer industriële bedrijven en financiële instellingen voort. Techbedrijven als Apple en Microsoft stegen toch tot 1,8 procent door koopjesjagers.

De Dow-Jonesindex steeg 1,3 procent tot 34.021,45 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 1,5 procent hoger gezet op 4112,50 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 0,7 procent bij tot 13.124,99 punten.

Tesla

Tesla daalde ruim 3 procent nadat topman Elon Musk bekendmaakte dat de fabrikant van elektrische auto's weer stopt met het accepteren van bitcoin als betaalmiddel. De reden daarvoor is de enorme hoeveelheid fossiele energie die gebruikt wordt voor bitcoin. De koers van bitcoin daalde ook flink en stond bij het slot van de Amerikaanse beurzen rond de 49.000 dollar.

Ook andere bedrijven die iets met bitcoin te maken hebben, leverden in. Zo ging Coinbase, het grootste Amerikaanse handelsplatform voor digitale valuta's, 6,5 procent omlaag. Branchegenoten als Marathon Digital, Riot Blockchain en MicroStrategy verloren tot ruim 16 procent.

McDonald's

McDonald's verhoogde de lonen van de medewerkers van de eigen restaurants en steeg 0,8 procent. Het overgrote merendeel van het personeel in de Verenigde Staten werkt voor franchisehouders.

Verder was er aandacht voor Boeing, dat 0,8 procent won. De vliegtuigfabrikant heeft een stap gezet richting de oplossing van elektrische problemen bij zijn probleemtoestel 737 MAX. Sommige componenten in de cockpit van de vliegtuigen zijn niet goed geaard.

Alibaba

Het Chinese webwinkelconcern Alibaba (min 6,3 procent) heeft voor het eerst sinds 2012 een kwartaal met nettoverlies afgesloten. De in New York genoteerde onderneming kampte namelijk met een miljardenboete die werd opgelegd door de Chinese autoriteiten voor monopoliepraktijken.

De euro was 1,2084 dollar waard, tegen 1,2068 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,5 procent goedkoper op 63,76 dollar. Brentolie daalde 3,4 procent in prijs tot 66,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Recordomzet in oneven jaar voor Amsterdamse RAI

AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.

20 minuten geleden
AI wordt steeds belangrijkere groeimotor voor Google-moeder

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.

1 uur geleden
Meta verwacht nog meer te investeren in AI-race

MENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd terwijl olieprijzen fors oplopen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.

2 uur geleden
Fed-voorzitter Jerome Powell blijft in bestuur centrale bank

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.

3 uur geleden
Onenigheid vertraagt publicatie Belgisch inflatiecijfer met uren

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.

3 uur geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente ongemoeid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.

4 uur geleden