Fed komt met steunpakket van 2,3 biljoen dollar
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft weer een reeks maatregelen aangekondigd om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. Het gaat bij elkaar om zo'n 2,3 biljoen (2300 miljard) dollar extra hulp, via programma's om onder meer kleine en middelgrote bedrijven en lokale overheden aan leningen te helpen.
"De hoogste prioriteit van ons land moet zijn deze volksgezondheidscrisis aan te pakken, zorg te verlenen aan zieken en de verdere verspreiding van het virus te beperken", erkent voorzitter Jerome Powell van de koepel van centrale banken. "De rol van de Fed is om zoveel mogelijk verlichting en stabiliteit te bieden tijdens deze periode van beperkte economische activiteit."
Volgens Powell moeten de nieuwe ingrepen ervoor zorgen dat het uiteindelijke herstel van de economie zo krachtig mogelijk zal zijn. De Fed verlaagde tijdens een ingelaste vergadering half maart de rente al naar bijna nul. Eerder die maand kwam de Fed na een noodvergadering ook al met een renteverlaging. Daarnaast kondigde de koepel van centrale banken in de VS nieuwe opkoopprogramma's en andere monetaire stimuleringsmaatregelen aan.
Meer uit Financieel
JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.
12 minuten geledenALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
17 uur geleden