Fed: economie VS is door Delta-variant iets minder hard gegroeid
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in de maanden juli en augustus iets minder hard gegroeid. Dat had vooral te maken met het feit dat Amerikanen door het stijgende aantal coronagevallen door de Delta-variant minder vaak uit eten gingen, zegt de Federal Reserve. De koepel van Amerikaanse centrale banken deed dat in zijn Beige Book. Dat rapport is gebaseerd op informatie van de twaalf regionale banken van de Fed in de afgelopen weken.
In de meeste Amerikaanse regio's zijn bedrijven nog positief gestemd over de ontwikkelingen op korte termijn. Wel maken ze zich zorgen om leveringsproblemen en tekorten aan grondstoffen en halffabricaten. Tegelijkertijd zei de meerderheid van de regionale banken dat de Delta-variant had geleid tot minder economische activiteit.
Veel bedrijven hebben verder problemen gehad met het vasthouden en aantrekken van personeel. Niet alleen horecazaken en winkelketens hebben daar last van, maar ook fabrikanten en bouwbedrijven. Die tekorten aan personeel zijn door de hele Verenigde Staten te merken en zetten een rem op de economische groei.
Vacatures
Een rapport van het Amerikaanse ministerie van Arbeid stelde dat er in juli 10,9 miljoen vacatures openstonden in de VS. Dat is een recordniveau.
De Fed kijkt scherp naar de economische ontwikkelingen terwijl de centrale bank weegt wanneer de afbouw van een coronasteunpakket kan beginnen. Momenteel koopt de Fed maandelijks voor 120 miljard dollar aan onder meer staats- en bedrijfsleningen op. Eind vorige maand liet Fed-president Jerome Powell weten dat de afbouw van die steun al dit jaar kan beginnen, maar dan moest de economie wel op koers blijven.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
22 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden