Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed: economie VS is door Delta-variant iets minder hard gegroeid

Fed: economie VS is door Delta-variant iets minder hard gegroeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in de maanden juli en augustus iets minder hard gegroeid. Dat had vooral te maken met het feit dat Amerikanen door het stijgende aantal coronagevallen door de Delta-variant minder vaak uit eten gingen, zegt de Federal Reserve. De koepel van Amerikaanse centrale banken deed dat in zijn Beige Book. Dat rapport is gebaseerd op informatie van de twaalf regionale banken van de Fed in de afgelopen weken.

In de meeste Amerikaanse regio's zijn bedrijven nog positief gestemd over de ontwikkelingen op korte termijn. Wel maken ze zich zorgen om leveringsproblemen en tekorten aan grondstoffen en halffabricaten. Tegelijkertijd zei de meerderheid van de regionale banken dat de Delta-variant had geleid tot minder economische activiteit.

Veel bedrijven hebben verder problemen gehad met het vasthouden en aantrekken van personeel. Niet alleen horecazaken en winkelketens hebben daar last van, maar ook fabrikanten en bouwbedrijven. Die tekorten aan personeel zijn door de hele Verenigde Staten te merken en zetten een rem op de economische groei.

Vacatures

Een rapport van het Amerikaanse ministerie van Arbeid stelde dat er in juli 10,9 miljoen vacatures openstonden in de VS. Dat is een recordniveau.

De Fed kijkt scherp naar de economische ontwikkelingen terwijl de centrale bank weegt wanneer de afbouw van een coronasteunpakket kan beginnen. Momenteel koopt de Fed maandelijks voor 120 miljard dollar aan onder meer staats- en bedrijfsleningen op. Eind vorige maand liet Fed-president Jerome Powell weten dat de afbouw van die steun al dit jaar kan beginnen, maar dan moest de economie wel op koers blijven.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

7 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

9 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

11 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

11 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

11 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

12 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

12 uur geleden