Fed: economie VS is door Delta-variant iets minder hard gegroeid
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in de maanden juli en augustus iets minder hard gegroeid. Dat had vooral te maken met het feit dat Amerikanen door het stijgende aantal coronagevallen door de Delta-variant minder vaak uit eten gingen, zegt de Federal Reserve. De koepel van Amerikaanse centrale banken deed dat in zijn Beige Book. Dat rapport is gebaseerd op informatie van de twaalf regionale banken van de Fed in de afgelopen weken.
In de meeste Amerikaanse regio's zijn bedrijven nog positief gestemd over de ontwikkelingen op korte termijn. Wel maken ze zich zorgen om leveringsproblemen en tekorten aan grondstoffen en halffabricaten. Tegelijkertijd zei de meerderheid van de regionale banken dat de Delta-variant had geleid tot minder economische activiteit.
Veel bedrijven hebben verder problemen gehad met het vasthouden en aantrekken van personeel. Niet alleen horecazaken en winkelketens hebben daar last van, maar ook fabrikanten en bouwbedrijven. Die tekorten aan personeel zijn door de hele Verenigde Staten te merken en zetten een rem op de economische groei.
Vacatures
Een rapport van het Amerikaanse ministerie van Arbeid stelde dat er in juli 10,9 miljoen vacatures openstonden in de VS. Dat is een recordniveau.
De Fed kijkt scherp naar de economische ontwikkelingen terwijl de centrale bank weegt wanneer de afbouw van een coronasteunpakket kan beginnen. Momenteel koopt de Fed maandelijks voor 120 miljard dollar aan onder meer staats- en bedrijfsleningen op. Eind vorige maand liet Fed-president Jerome Powell weten dat de afbouw van die steun al dit jaar kan beginnen, maar dan moest de economie wel op koers blijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
7 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
35 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
5 uur geleden