Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FDA: sommige flesjes coronavaccin Pfizer bevatten extra doses

FDA: sommige flesjes coronavaccin Pfizer bevatten extra doses

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA stelt dat sommige flesjes met het coronavaccin van Pfizer en BioNTech meer inhoud bevatten dan aanvankelijk bedoeld en dat die doses gebruikt kunnen worden, meldt nieuwssite Politico. Zodoende kunnen meer mensen met de huidige hoeveelheid vaccinvloeistof worden ingeënt dan gedacht.

Een flesje zou vijf doses moeten bevatten maar apothekers merkten dat in sommige flesjes genoeg zit voor een zesde of zelfs een zevende dosis. Daarmee zou met de huidige hoeveelheid mogelijk wel tot 40 procent meer doses kunnen worden toegediend.

De FDA zei woensdag dat de extra doses prima kunnen worden gebruikt. De waakhond gaf daarmee opheldering aan apothekers die zich afvroegen of zij de restanten moesten weggooien omdat zij anders de regels van het agentschap zouden overtreden.

"Gezien de noodsituatie met betrekking tot de volksgezondheid, adviseert de FDA dat het acceptabel is om elke beschikbare volle dosis te gebruiken", aldus de waakhond. Producenten vullen vaccinflesjes doorgaans met iets meer vaccinvloeistof om zo rekening te houden met eventueel morsen of andere verspilling, legt farmaceutisch expert Erix Fox (Universiteit van Utah) uit aan Politico. Fox stelt wel dat het ongebruikelijk is dat een flesje een gehele extra dosis of zelfs meer bevat.

"De hoeveelheid vaccinvloeistof die overblijft in het flesje na het uitnemen van vijf doses kan variëren, afhankelijk van de injectienaalden en -spuiten die worden gebruikt", stelt een woordvoerder van Pfizer.

Meer uit Buitenland

VS begonnen met evaluatie troepeninzet in Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met de aangekondigde evaluatie van hun militaire inzet in Europa. Dat meldt Elbridge Colby, onderminister op Defensie, op X. De VS kondigden de maatregel in juni plots aan bij monde van minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een top in Brussel. Naar eigen zeggen was de evaluatie bedoeld om Europa te motiveren voor zijn eigen verdediging te zorgen. Hij voegde eraan toe dat sommige landen voor de evaluatie konden zakken, zinspelend op troepenafbouw.

16 minuten geleden
Japanse premier: gewonden en instortingen na zware aardbeving

KUMAMOTO (ANP/AFP) - Bij de zware aardbeving in het zuiden van Japan zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de Japanse premier Sanae Takaichi. Ook zijn er meldingen van ingestorte gebouwen en branden.

48 minuten geleden
Zware aardbeving treft zuiden Japan

TOKYO (ANP/RTR) - Een zware aardbeving heeft het zuiden van Japan getroffen, in de prefectuur Kumamoto. Het gaat om een beving van 7 op de schaal van Shindo, de hoogste trede van de Japanse schaal voor aardbevingen. Op basis van eerste metingen heeft de beving een kracht van 7.1.

2 uur geleden
Oman doet Iran voorstel over gezamenlijk beheer Straat van Hormuz

MASQAT (ANP/AFP/RTR) - Oman heeft Iran een voorstel gedaan voor het oprichten van een regionaal orgaan om de Straat van Hormuz gezamenlijk te beheren. Volgens Oman heeft het voorstel steun in de regio van de Perzische Golf.

2 uur geleden
Brandweerman verongelukt tijdens werk in Zuid-Frankrijk

ARLES (ANP) - Tijdens werk ter voorkoming van bosbranden is ten noorden van het Zuid-Franse Arles een 38-jarig lid van de vrijwillige brandweer om het leven gekomen. Hij reed alleen in een speciaal voor bosbrandbestrijding ontworpen brandweertruck en raakte van de weg, melden Franse media. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend.

3 uur geleden
Media: tiener wilde aanslag plegen op Pride Leuven in 2024

LEUVEN (ANP/BELGA) - Een 18-jarige jongen wilde in 2024 een terroristische aanslag plegen op de Pride in Leuven. De Belgische krant Het Laatste Nieuws meldt dat hij in november samen met een medeverdachte terechtstaat.

3 uur geleden
Meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd

MOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.

4 uur geleden