Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam wint van Den Bosch, Jong Ajax naar derde plek

FC Volendam wint van Den Bosch, Jong Ajax naar derde plek

VOILENDAM (ANP) - Koploper FC Volendam heeft in de eerste divisie de thuiswedstrijd tegen FC Den Bosch overtuigend gewonnen: 3-0. De Volendammers hielden daardoor 3 punten voorsprong op Excelsior, dat thuis met moeite Jong FC Utrecht versloeg (2-1).

Robert Mühren nam twee Volendamse doelpunten voor zijn rekening en ook de Italiaan Gaetano Oristanio kwam tot scoren voor de ploeg van trainer Wim Jonk. Mühren loopt nu één-op-één: in zeventien duels kwam hij tot zeventien treffers.

Excelsior keek bij rust nog tegen een achterstand aan. Thijs Dallinga maakte kort na rust gelijk, waarna Marouan Azarkan de Rotterdammers vlak voor tijd met een kopbal behoedde voor puntenverlies. Topscorer Dallinga ging kort voor het laatste fluitsignaal geblesseerd naar de kant.

Opmars

Jong Ajax gaf de opmars een vervolg met een 3-1-zege in de uitwedstrijd tegen De Graafschap. Namens Jong Ajax scoorden Naci Ünüvar en invallers Christian Rasmussen en Ar'Jany Martha. De Amsterdammers, die sinds 1 oktober niet meer verloren, stegen daardoor naar de derde plek. Jong Ajax staat onder leiding van John Heitinga.

Sem Steijn had met drie doelpunten een belangrijk aandeel in de 5-1-zege van ADO Den Haag op FC Dordrecht. ADO staat zesde, Dordrecht laatste.

Meer uit Voetbal

Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

1 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

1 uur geleden
Voetbalsters Spanje winnen opnieuw Nations League

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

6 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

7 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

8 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

8 uur geleden