FC Volendam wint van Den Bosch, Jong Ajax naar derde plek
VOILENDAM (ANP) - Koploper FC Volendam heeft in de eerste divisie de thuiswedstrijd tegen FC Den Bosch overtuigend gewonnen: 3-0. De Volendammers hielden daardoor 3 punten voorsprong op Excelsior, dat thuis met moeite Jong FC Utrecht versloeg (2-1).
Robert Mühren nam twee Volendamse doelpunten voor zijn rekening en ook de Italiaan Gaetano Oristanio kwam tot scoren voor de ploeg van trainer Wim Jonk. Mühren loopt nu één-op-één: in zeventien duels kwam hij tot zeventien treffers.
Excelsior keek bij rust nog tegen een achterstand aan. Thijs Dallinga maakte kort na rust gelijk, waarna Marouan Azarkan de Rotterdammers vlak voor tijd met een kopbal behoedde voor puntenverlies. Topscorer Dallinga ging kort voor het laatste fluitsignaal geblesseerd naar de kant.
Opmars
Jong Ajax gaf de opmars een vervolg met een 3-1-zege in de uitwedstrijd tegen De Graafschap. Namens Jong Ajax scoorden Naci Ünüvar en invallers Christian Rasmussen en Ar'Jany Martha. De Amsterdammers, die sinds 1 oktober niet meer verloren, stegen daardoor naar de derde plek. Jong Ajax staat onder leiding van John Heitinga.
Sem Steijn had met drie doelpunten een belangrijk aandeel in de 5-1-zege van ADO Den Haag op FC Dordrecht. ADO staat zesde, Dordrecht laatste.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
23 uur geleden