FC Utrecht zeker van deelname aan play-offs na zege op Willem II
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is zeker van deelname aan de play-offs om een Europees ticket. De ploeg van trainer René Hake versloeg op eigen veld Willem II met 3-2. Met nog drie speelronden te gaan kan FC Utrecht niet lager meer eindigen dan de achtste plek.
In de eerste helft (2-0) kwamen de Utrechtse doelpunten op naam van Sander van de Streek en Sven van Beek (eigen doel). Voor Van Beek was het zijn zevende treffer in eigen doel. Daarmee heeft hij nu de meeste eigen goals in de historie van de Eredivisie gemaakt.
Na de rust verkleinde Sebastian Holmén de achterstand, maar Gyrano Kerk bracht na ruim een uur de marge weer op twee. Kwasi Wriedt gaf Willem II daarna nog hoop op 1 punt, maar de niet onverdiende gelijkmaker wilde niet vallen.
Petrovic
Grote afwezige bij Willem II was trainer Zeljko Petrovic. De oud-prof heeft een acute hernia opgelopen. Assistent-trainer Gery Vink fungeerde tegen FC Utrecht als hoofdtrainer.
Onder leiding van Petrovic verloor Willem II op 19 februari in Tilburg met grote cijfers van FC Utrecht (0-6). De opvolger van de in januari ontslagen Adrie Koster kon de Brabantse ploeg nadien toch aan de gang brengen. Het uitduel met FC Utrecht leverde voor het strijdlustige Willem II echter niets op. Daardoor blijven de degradatiezorgen groot in Tilburg.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
19 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
20 uur geleden