FC Utrecht wint in leeg stadion van PEC Zwolle
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is het seizoen begonnen met een overwinning. De ploeg van Ron Jans won met 1-0 van PEC Zwolle. Ole Romeny maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
De tribunes van de Galgenwaard bleven leeg. Op last van burgemeester Sharon Dijksma waren er geen supporters welkom. Zij legde deze straf op om de supportersrellen van eind mei. Na afloop van de verloren wedstrijd tegen Go Ahead Eagles om plaatsing voor de voorronde van de Conference League braken buiten het stadion rellen uit.
FC Utrecht kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Jens Toornstra onderschepte een te korte terugspeelbal van PEC-aanvoerder Davy van den Berg en omspeelde keeper Jasper Schendelaar. Daarna legde hij de bal breed op Romeny, die de 1-0 binnenschoot.
Grote kans
Kort daarop verstapte PEC-rechtsback Tristan Gooijer zich en verliet hij in tranen het veld. De vrees bestaat dat de Ajax-huurling een zware knieblessure heeft opgelopen.
FC Utrecht was na rust uit een hoekschop dicht bij de 2-0, maar Nick Viergever kopte naast. PEC Zwolle kreeg via Filip Krastev een grote kans op de gelijkmaker, maar Viergever blokte zijn schot. De ploeg van Johnny Jansen was in de slotfase beter dan FC Utrecht, maar een gelijkspel zat er niet in.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
4 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden