FC Utrecht wint in leeg stadion van PEC Zwolle
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is het seizoen begonnen met een overwinning. De ploeg van Ron Jans won met 1-0 van PEC Zwolle. Ole Romeny maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
De tribunes van de Galgenwaard bleven leeg. Op last van burgemeester Sharon Dijksma waren er geen supporters welkom. Zij legde deze straf op om de supportersrellen van eind mei. Na afloop van de verloren wedstrijd tegen Go Ahead Eagles om plaatsing voor de voorronde van de Conference League braken buiten het stadion rellen uit.
FC Utrecht kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Jens Toornstra onderschepte een te korte terugspeelbal van PEC-aanvoerder Davy van den Berg en omspeelde keeper Jasper Schendelaar. Daarna legde hij de bal breed op Romeny, die de 1-0 binnenschoot.
Grote kans
Kort daarop verstapte PEC-rechtsback Tristan Gooijer zich en verliet hij in tranen het veld. De vrees bestaat dat de Ajax-huurling een zware knieblessure heeft opgelopen.
FC Utrecht was na rust uit een hoekschop dicht bij de 2-0, maar Nick Viergever kopte naast. PEC Zwolle kreeg via Filip Krastev een grote kans op de gelijkmaker, maar Viergever blokte zijn schot. De ploeg van Johnny Jansen was in de slotfase beter dan FC Utrecht, maar een gelijkspel zat er niet in.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
44 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
7 uur geleden