Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht wint in leeg stadion van PEC Zwolle

FC Utrecht wint in leeg stadion van PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is het seizoen begonnen met een overwinning. De ploeg van Ron Jans won met 1-0 van PEC Zwolle. Ole Romeny maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

De tribunes van de Galgenwaard bleven leeg. Op last van burgemeester Sharon Dijksma waren er geen supporters welkom. Zij legde deze straf op om de supportersrellen van eind mei. Na afloop van de verloren wedstrijd tegen Go Ahead Eagles om plaatsing voor de voorronde van de Conference League braken buiten het stadion rellen uit.

FC Utrecht kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Jens Toornstra onderschepte een te korte terugspeelbal van PEC-aanvoerder Davy van den Berg en omspeelde keeper Jasper Schendelaar. Daarna legde hij de bal breed op Romeny, die de 1-0 binnenschoot.

Grote kans

Kort daarop verstapte PEC-rechtsback Tristan Gooijer zich en verliet hij in tranen het veld. De vrees bestaat dat de Ajax-huurling een zware knieblessure heeft opgelopen.

FC Utrecht was na rust uit een hoekschop dicht bij de 2-0, maar Nick Viergever kopte naast. PEC Zwolle kreeg via Filip Krastev een grote kans op de gelijkmaker, maar Viergever blokte zijn schot. De ploeg van Johnny Jansen was in de slotfase beter dan FC Utrecht, maar een gelijkspel zat er niet in.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

8 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

8 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

9 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

10 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

12 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

13 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

14 uur geleden