Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht wint in leeg stadion van PEC Zwolle

FC Utrecht wint in leeg stadion van PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is het seizoen begonnen met een overwinning. De ploeg van Ron Jans won met 1-0 van PEC Zwolle. Ole Romeny maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

De tribunes van de Galgenwaard bleven leeg. Op last van burgemeester Sharon Dijksma waren er geen supporters welkom. Zij legde deze straf op om de supportersrellen van eind mei. Na afloop van de verloren wedstrijd tegen Go Ahead Eagles om plaatsing voor de voorronde van de Conference League braken buiten het stadion rellen uit.

FC Utrecht kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Jens Toornstra onderschepte een te korte terugspeelbal van PEC-aanvoerder Davy van den Berg en omspeelde keeper Jasper Schendelaar. Daarna legde hij de bal breed op Romeny, die de 1-0 binnenschoot.

Grote kans

Kort daarop verstapte PEC-rechtsback Tristan Gooijer zich en verliet hij in tranen het veld. De vrees bestaat dat de Ajax-huurling een zware knieblessure heeft opgelopen.

FC Utrecht was na rust uit een hoekschop dicht bij de 2-0, maar Nick Viergever kopte naast. PEC Zwolle kreeg via Filip Krastev een grote kans op de gelijkmaker, maar Viergever blokte zijn schot. De ploeg van Johnny Jansen was in de slotfase beter dan FC Utrecht, maar een gelijkspel zat er niet in.

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

2 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

2 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

2 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

3 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

3 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

3 uur geleden