FC Utrecht wint in leeg stadion van PEC Zwolle
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is het seizoen begonnen met een overwinning. De ploeg van Ron Jans won met 1-0 van PEC Zwolle. Ole Romeny maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
De tribunes van de Galgenwaard bleven leeg. Op last van burgemeester Sharon Dijksma waren er geen supporters welkom. Zij legde deze straf op om de supportersrellen van eind mei. Na afloop van de verloren wedstrijd tegen Go Ahead Eagles om plaatsing voor de voorronde van de Conference League braken buiten het stadion rellen uit.
FC Utrecht kwam na ruim een kwartier op voorsprong. Jens Toornstra onderschepte een te korte terugspeelbal van PEC-aanvoerder Davy van den Berg en omspeelde keeper Jasper Schendelaar. Daarna legde hij de bal breed op Romeny, die de 1-0 binnenschoot.
Grote kans
Kort daarop verstapte PEC-rechtsback Tristan Gooijer zich en verliet hij in tranen het veld. De vrees bestaat dat de Ajax-huurling een zware knieblessure heeft opgelopen.
FC Utrecht was na rust uit een hoekschop dicht bij de 2-0, maar Nick Viergever kopte naast. PEC Zwolle kreeg via Filip Krastev een grote kans op de gelijkmaker, maar Viergever blokte zijn schot. De ploeg van Johnny Jansen was in de slotfase beter dan FC Utrecht, maar een gelijkspel zat er niet in.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
15 minuten geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabiƫ.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
10 uur geleden