'FC Utrecht en AZ openen seizoen op een zaterdagmiddag'
ZEIST (ANP) - Het nieuwe Eredivisie-seizoen trapt op zaterdag 12 september om 16.30 uur af met een duel tussen FC Utrecht en AZ. Dat staat in het conceptprogramma dat de KNVB woensdag presenteert en De Telegraaf heeft ingezien. De krant spreekt van een "pikante start", omdat beide clubs zich gedupeerd voelden na het voortijdig beëindigen van het afgelopen seizoen vanwege de coronacrisis.
De KNVB kiest er volgens De Telegraaf voor om alleen de planning voor de duels in de 21 speelronden tot de winterstop bekend te maken. De topduels tussen Ajax, AZ, PSV en Feyenoord worden zo laat mogelijk in het seizoen gespeeld in de hoop dat er dan weer in volle stadions kan worden gespeeld. Verder bestaan de play-offs om promotie/degradatie en Europees voetbal uit één wedstrijd in plaats van twee duels. Dat is vanwege het EK volgend jaar zomer.
De KNVB gaf Ajax, tot ongenoegen van AZ, na afloop van vorig seizoen het beste ticket voor de Champions League. Beide clubs hadden evenveel punten, maar het doelsaldo van Ajax was beter. AZ won dit seizoen echter beide duels met Ajax en claimt daarom meer recht te hebben op het beste Champions League-ticket.
FC Utrecht zag een startbewijs voor de voorronde van de Europa League aan zijn neus voorbijgaan. De club stond in de bekerfinale tegen Feyenoord, maar die ging niet door. Daarop besloot de KNVB dat het ticket zou worden verdeeld op basis van de ranglijst in het reguliere seizoen. FC Utrecht greep hiermee als nummer zes naast een ticket.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
11 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden