Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'FC Utrecht en AZ openen seizoen op een zaterdagmiddag'

'FC Utrecht en AZ openen seizoen op een zaterdagmiddag'

ZEIST (ANP) - Het nieuwe Eredivisie-seizoen trapt op zaterdag 12 september om 16.30 uur af met een duel tussen FC Utrecht en AZ. Dat staat in het conceptprogramma dat de KNVB woensdag presenteert en De Telegraaf heeft ingezien. De krant spreekt van een "pikante start", omdat beide clubs zich gedupeerd voelden na het voortijdig beëindigen van het afgelopen seizoen vanwege de coronacrisis.

De KNVB kiest er volgens De Telegraaf voor om alleen de planning voor de duels in de 21 speelronden tot de winterstop bekend te maken. De topduels tussen Ajax, AZ, PSV en Feyenoord worden zo laat mogelijk in het seizoen gespeeld in de hoop dat er dan weer in volle stadions kan worden gespeeld. Verder bestaan de play-offs om promotie/degradatie en Europees voetbal uit één wedstrijd in plaats van twee duels. Dat is vanwege het EK volgend jaar zomer.

De KNVB gaf Ajax, tot ongenoegen van AZ, na afloop van vorig seizoen het beste ticket voor de Champions League. Beide clubs hadden evenveel punten, maar het doelsaldo van Ajax was beter. AZ won dit seizoen echter beide duels met Ajax en claimt daarom meer recht te hebben op het beste Champions League-ticket.

FC Utrecht zag een startbewijs voor de voorronde van de Europa League aan zijn neus voorbijgaan. De club stond in de bekerfinale tegen Feyenoord, maar die ging niet door. Daarop besloot de KNVB dat het ticket zou worden verdeeld op basis van de ranglijst in het reguliere seizoen. FC Utrecht greep hiermee als nummer zes naast een ticket.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

19 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 dag geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden