'FC Utrecht en AZ openen seizoen op een zaterdagmiddag'
ZEIST (ANP) - Het nieuwe Eredivisie-seizoen trapt op zaterdag 12 september om 16.30 uur af met een duel tussen FC Utrecht en AZ. Dat staat in het conceptprogramma dat de KNVB woensdag presenteert en De Telegraaf heeft ingezien. De krant spreekt van een "pikante start", omdat beide clubs zich gedupeerd voelden na het voortijdig beëindigen van het afgelopen seizoen vanwege de coronacrisis.
De KNVB kiest er volgens De Telegraaf voor om alleen de planning voor de duels in de 21 speelronden tot de winterstop bekend te maken. De topduels tussen Ajax, AZ, PSV en Feyenoord worden zo laat mogelijk in het seizoen gespeeld in de hoop dat er dan weer in volle stadions kan worden gespeeld. Verder bestaan de play-offs om promotie/degradatie en Europees voetbal uit één wedstrijd in plaats van twee duels. Dat is vanwege het EK volgend jaar zomer.
De KNVB gaf Ajax, tot ongenoegen van AZ, na afloop van vorig seizoen het beste ticket voor de Champions League. Beide clubs hadden evenveel punten, maar het doelsaldo van Ajax was beter. AZ won dit seizoen echter beide duels met Ajax en claimt daarom meer recht te hebben op het beste Champions League-ticket.
FC Utrecht zag een startbewijs voor de voorronde van de Europa League aan zijn neus voorbijgaan. De club stond in de bekerfinale tegen Feyenoord, maar die ging niet door. Daarop besloot de KNVB dat het ticket zou worden verdeeld op basis van de ranglijst in het reguliere seizoen. FC Utrecht greep hiermee als nummer zes naast een ticket.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geleden