FC Twente wint zonder problemen van wegzakkend FC Groningen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zonder veel problemen de thuiswedstrijd van het stroef draaiende FC Groningen gewonnen. Door de 3-0-nederlaag in Enschede staat de ploeg van trainer Frank Wormuth nu zestiende, met maar 2 punten meer dan FC Volendam en FC Emmen.
Groningen won maar één van zijn laatste zeven wedstrijden. Alleen SC Cambuur en Go Ahead Eagles werden dit seizoen verslagen in de Eredivisie. FC Twente herpakte zich tegen de Groningers van de 2-0-nederlaag bij Feyenoord vorige week en houdt aansluiting met de topploegen.
Michel Vlap raakte in de eerste helft de lat bij een van de kansen voor Twente, dat een stuk gevaarlijker was dan de uitploeg. Voor rust werd er echter niet gescoord.
Virgil Misidjan maakte al vroeg in de tweede helft de openingstreffer door op aangeven van Ricky van Wolfswinkel laag in de verre hoek raak te schieten. De spits was ook de aangever bij een treffer van Joshua Brenet, 7 minuten later. Van dichtbij schoot de verdediger hard raak voor al zijn derde doelpunt van het seizoen. Nooit eerder maakte Brenet zoveel goals in een jaargang van de Eredivisie. Van Wolfswinkel was in de slotfase voor de tweede keer dit seizoen trefzeker.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
7 uur geleden