FC Twente wint zonder problemen van wegzakkend FC Groningen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zonder veel problemen de thuiswedstrijd van het stroef draaiende FC Groningen gewonnen. Door de 3-0-nederlaag in Enschede staat de ploeg van trainer Frank Wormuth nu zestiende, met maar 2 punten meer dan FC Volendam en FC Emmen.
Groningen won maar één van zijn laatste zeven wedstrijden. Alleen SC Cambuur en Go Ahead Eagles werden dit seizoen verslagen in de Eredivisie. FC Twente herpakte zich tegen de Groningers van de 2-0-nederlaag bij Feyenoord vorige week en houdt aansluiting met de topploegen.
Michel Vlap raakte in de eerste helft de lat bij een van de kansen voor Twente, dat een stuk gevaarlijker was dan de uitploeg. Voor rust werd er echter niet gescoord.
Virgil Misidjan maakte al vroeg in de tweede helft de openingstreffer door op aangeven van Ricky van Wolfswinkel laag in de verre hoek raak te schieten. De spits was ook de aangever bij een treffer van Joshua Brenet, 7 minuten later. Van dichtbij schoot de verdediger hard raak voor al zijn derde doelpunt van het seizoen. Nooit eerder maakte Brenet zoveel goals in een jaargang van de Eredivisie. Van Wolfswinkel was in de slotfase voor de tweede keer dit seizoen trefzeker.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
15 uur geleden