FC Twente wint in slotfase bij Go Ahead Eagles dankzij Zerrouki
DEVENTER (ANP) - Ramiz Zerrouki heeft FC Twente met een fraai doelpunt de winst bezorgd in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De ploeg van trainer Ron Jans stond in de lege Adelaarshorst lang op achterstand, maar trok de wedstrijd in de slotfase naar zich toe. Ricky van Wolfswinkel kopte in de 79e minuut de gelijkmaker binnen, vier minuten later schoot Zerrouki de bal van bijna 25 meter met de binnenkant van de rechtervoet in de kruising: 1-2.
FC Twente klom naar de zesde plaats in de Eredivisie met 25 punten. Go Ahead Eagles staat met 5 punten minder op de tiende plek.
De thuisclub domineerde zeker voor rust. De ploeg van trainer Kees van Wonderen had al heel wat kansen onbenut gelaten toen Iñigo Córdoba in de 39e minuut de score opende. De Spanjaard volleerde een doorgekopte hoekschop tegendraads binnen: 1-0. Córdoba, die zijn zesde doelpunt maakte, had daarvoor al de paal geraakt. Aan de andere kant schoot Michel Vlap op de lat.
Jans bracht na rust onder anderen de aanvallers Virgil Misidjan, Václav Cerny en Manfred Ugalde in om meer gevaar te stichten. Ugalde speelde een belangrijke rol in de slotfase. Uit een hoekschop belandde de bal via de 19-jarige Costa Ricaan bij Van Wolfswinkel, die de gelijkmaker inkopte. Even later legde Ugalde de bal terug op Zerrouki, die Twente met een hard en geplaatst schot de winst bezorgde.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
39 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
2 uur geleden