FC Twente wint in slotfase bij Go Ahead Eagles dankzij Zerrouki
DEVENTER (ANP) - Ramiz Zerrouki heeft FC Twente met een fraai doelpunt de winst bezorgd in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De ploeg van trainer Ron Jans stond in de lege Adelaarshorst lang op achterstand, maar trok de wedstrijd in de slotfase naar zich toe. Ricky van Wolfswinkel kopte in de 79e minuut de gelijkmaker binnen, vier minuten later schoot Zerrouki de bal van bijna 25 meter met de binnenkant van de rechtervoet in de kruising: 1-2.
FC Twente klom naar de zesde plaats in de Eredivisie met 25 punten. Go Ahead Eagles staat met 5 punten minder op de tiende plek.
De thuisclub domineerde zeker voor rust. De ploeg van trainer Kees van Wonderen had al heel wat kansen onbenut gelaten toen Iñigo Córdoba in de 39e minuut de score opende. De Spanjaard volleerde een doorgekopte hoekschop tegendraads binnen: 1-0. Córdoba, die zijn zesde doelpunt maakte, had daarvoor al de paal geraakt. Aan de andere kant schoot Michel Vlap op de lat.
Jans bracht na rust onder anderen de aanvallers Virgil Misidjan, Václav Cerny en Manfred Ugalde in om meer gevaar te stichten. Ugalde speelde een belangrijke rol in de slotfase. Uit een hoekschop belandde de bal via de 19-jarige Costa Ricaan bij Van Wolfswinkel, die de gelijkmaker inkopte. Even later legde Ugalde de bal terug op Zerrouki, die Twente met een hard en geplaatst schot de winst bezorgde.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
16 uur geleden