FC Twente trapt nieuwe seizoen af met zege op Fortuna Sittard
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is het seizoen goed begonnen met veel nieuwe spelers. De club uit Enschede zette in het eigen stadion Fortuna Sittard opzij: 2-0.
Queensy Menig en Danilo maakten de doelpunten. Vooral de snelle Menig was soms ongrijpbaar voor de defensie van de bezoekers uit Limburg.
De supporters in de Veste zagen een ander FC Twente dan voor de coronapauze. Maar liefst vijftien spelers vertrokken uit Enschede, net als de hoofdtrainer en de technisch directeur. De nieuwe coach Ron Jans zag Menig de score al in de tiende minuut openen. Danilo, gehuurd van Ajax, benutte in de 51e minuut een strafschop na een overtreding van Branislav Ninaj op Jesse Bosch.
Danilo had al eerder voor 2-0 moeten zorgen. Hij scoorde niet na een goede voorzet van Vaclav Cerny die voor een seizoen van FC Utrecht wordt gehuurd. Fortuna Sittard stelde teleur met nieuwe spelers als Zian Flemming, Sebastian Polter, Emil Hansson, Mats Seuntjens en Ben Rienstra.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
37 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
38 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
46 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
3 uur geleden