FC Twente-trainer Oosting wil niet afhankelijk zijn van geluk
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer Joseph Oosting zag dat zijn ploeg voldoende kansen creëerde tegen PEC Zwolle. Een zege bleef echter wederom uit: 1-1. De Enschedeërs hebben al vier duels op rij niet gewonnen.
"We hebben veel kansen gehad en te weinig doelpunten gemaakt. Dat is voor mij het verhaal van de wedstrijd. Ik vind dat wij heer en meester waren, toen kregen we dat doelpunt tegen. Dat was niet goed verdedigd en daar loop je de hele wedstrijd achteraan. Uiteindelijk maak je nog wel de 1-1 en heb je nog tijd genoeg, maar kun je net niet echt doordrukken", zei Oosting tegen het clubkanaal.
"We kwamen telkens in goede posities en dan gaat het om de bezetting voor het doel. Dan zit er telkens net een been tussen of valt de bal net verkeerd. We hebben alles gegeven en het is heel vervelend dat je hier gelijk speelt. Soms heb je ook een beetje mazzel nodig, maar als je van geluk afhankelijk bent dan is dat niet goed."
Geen grote zorgen
Oosting maakt zich nog geen grote zorgen, hoewel FC Twente na vier duels pas 5 punten heeft en in het rechterrijtje staat. "In de manier van voetballen zat veel energie en ik zag de dingen terug waar we op getraind hebben", aldus de coach. "Het hangt niet alleen van tactiek af. Je moet die bal ook binnenschieten en dat is het enige wat wij vandaag niet goed hebben gedaan."
De 52-jarige Oosting is bezig aan zijn tweede seizoen in Enschede.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
13 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.
14 uur geleden