FC Twente-trainer Jans: hier is de VAR helemaal niet voor bedoeld
ENSCHEDE (ANP) - Na afloop van de derby tussen FC Twente en Heracles Almelo ging het vooral over een moment een kwartier voor tijd. Scheidsrechter Allard Lindhout gaf FC Twente een strafschop, maar draaide die beslissing terug. De reden: bij de doeltrap van keeper Joël Drommel, die de aanval inluidde, lag de bal niet stil. Het leidde tot onvrede bij FC Twente-trainer Ron Jans.
"Hier is de VAR helemaal niet voor bedoeld", zei Jans. "De VAR herstelt grove fouten en dat gebeurt ook regelmatig." Bij de uittrap van Drommel lag de bal zichtbaar niet stil, maar de VAR mag de scheidsrechter daar niet ongevraagd op wijzen.
"Maar dit is niet de VAR. Dit is iemand die de regels blijkbaar niet kent", aldus de trainer. "Maar misschien zal er wel weer een verhaal komen: ja, de scheidsrechter heeft geïnformeerd. Het zit ons met de VAR niet mee."
Kort na de teruggedraaide penalty schoot Danilo FC Twente alsnog op gelijke hoogte. Het werd in Enschede 1-1.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
4 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geleden