FC Twente reist zonder fans naar uitduel met Hammarby IF
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente neemt toch geen supporters mee naar de uitwedstrijd van donderdag tegen het Zweedse Hammarby IF in de tweede voorronde van de Conference League. De club zegt die beslissing te hebben genomen omdat het nieuwe informatie heeft gekregen over de veiligheid van 1500 fans die naar Stockholm zouden reizen.
"Deze informatie in combinatie met de ongeregeldheden van afgelopen donderdag binnen en buiten ons stadion hebben voor dit nieuwe inzicht gezorgd", laat algemeen directeur Paul van de Kraan weten. "Het is een ontzettend moeilijke en zware beslissing, maar we vinden dat we onze verantwoordelijkheid moeten nemen en gedwongen zijn tot dit besluit. We realiseren ons heel goed dat het voor velen een grote teleurstelling is, omdat zij zich al weken verheugen op deze Europese trip en de reis al hebben geboekt."
FC Twente won afgelopen donderdag de thuiswedstrijd tegen de Zweedse club met 1-0. Hooligans van de club uit Enschede bestormden vlak na het laatste fluitsignaal de hoofdtribune en gingen daar op de vuist met zo'n tweehonderd fans van de bezoekers. Ook buiten het stadion vochten fans van beide clubs met elkaar.
Veiligheid
Van de Kraan, die zelf ook niet naar Stockholm gaat, twijfelde vrijdag al of FC Twente met fans naar Zweden moest reizen. "De veiligheid van onze supporters staat altijd voorop", zei de directeur, die zaterdag alsnog groen licht gaf. "Op basis van de informatie die we op dit moment hebben van alle betrokken partijen is naar voren gekomen dat je af kunt reizen naar Stockholm", liet hij aan de fans van zijn club weten. "Wel doen we allemaal met klem een beroep op je: draag géén zichtbare rode kleding of accessoires, draag géén zichtbare FC Twente(supporters-)kleding of accessoires, draag géén zichtbare (Ultras-) Vak-P-kleding of accessoires en begeef je niet in grote groepen en verplaats je niet in grote groepen tegelijk door de stad."
Hooligans van Hammarby IF kondigden de afgelopen dagen op internet aan dat fans van FC Twente niet welkom waren in Stockholm. Van de Kraan zegt dat FC Twente de 1500 fans met een kaartje voor het duel in Zweden gedeeltelijk tegemoetkomt. "De tegemoetkoming bedraagt uiteraard de teruggave van de kosten van de toegangskaart, maar ook vergoedt de club tot een maximum van 100 euro de kosten van het vliegticket en tot een maximum van 50 euro de kosten van een eventuele overnachting."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
38 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
2 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
12 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
16 uur geleden