Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente na doelpuntrijk gelijkspel tegen Salzburg klaar in CL

FC Twente na doelpuntrijk gelijkspel tegen Salzburg klaar in CL

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is uitgeschakeld in de Champions League. De Enschedeërs knokten zich in de derde voorronde voor eigen publiek tegen Red Bull Salzburg terug van een ruime achterstand, maar dat was niet genoeg: 3-3. Het elftal van trainer Joseph Oosting verloor een week eerder met 2-1 bij de nummer 2 van Oostenrijk van vorig seizoen.

FC Twente vervolgt het Europese avontuur in de Europa League. De club hoeft niet mee te doen aan de laatste voorronde (play-offs), maar is automatisch verzekerd van een plek in het hoofdtoernooi.

Lange tijd beleefde FC Twente een vrij kansloze avond. De eerste tien minuten gebeurde er vrij weinig en het duel ging redelijk gelijk op. Michel Vlap testte doelman Janis Blaswich met een vrije trap van afstand. Na die fase nam Red Bull het duel stevig in handen. De ploeg van de Nederlandse coach Pepijn Lijnders voetbalde makkelijk door de linies van Twente heen. Na een goede pass van Oscar Gloukh, die afgelopen weekeinde in de competitie drie keer trefzeker was, schoot Maurits Kjaergaard in de zeventiende minuut via de onderkant van de lat raak: 0-1. Kjaergaard scoorde vorige week ook al twee keer tegen Twente.

Grote kans

Nadat Moussa Kounfolo Yeo direct na het openingsdoelpunt nog een grote kans op een tweede treffer voor Salzburg onbenut liet, was het in de 25e minuut wel raak. De verdediging van FC Twente werd simpel uitgespeeld en Nene Dorgeles passeerde keeper Lars Unnerstall met een hard schot (0-2).

Twente had weinig meer in te brengen, maar verkleinde kort voor rust toch de achterstand. Het was niet verrassend dat dat gebeurde uit een 'dood' spelmoment. Mees Hilgers kopte raak uit een hoekschop.

Hoop

Alle hoop verdween direct aan het begin van de tweede helft, toen Mathias Kjølø balverlies leed en Kounfolo Yeo nu wel doel trof: 1-3. FC Twente richtte zich via Alec Van Hoorenbeeck, die net als Hilgers met zijn hoofd scoorde uit een corner, in de 64e minuut nog een keer op en had nog twee doelpunten nodig om een verlenging af te dwingen.

Unnerstall redde de thuisploeg een kwartier voor tijd toen hij, na hands van Vlap, een strafschop redde. Het slotoffensief van Twente leverde de 3-3 van invaller Sem Steijn op, maar in de acht toegevoegde minuten blessuretijd viel de winnende treffer niet meer.

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

4 minuten geleden
AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

56 minuten geleden
Barcelona wint thuis van Levante en gaat weer aan kop van La Liga

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.

1 uur geleden
Beukema scoort maar verliest met Napoli van Atalanta

BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.

2 uur geleden
Mac Allister bezorgt Liverpool met late treffer overwinning

NOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).

2 uur geleden
FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

3 uur geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

3 uur geleden