FC Twente na doelpuntrijk gelijkspel tegen Salzburg klaar in CL
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is uitgeschakeld in de Champions League. De Enschedeërs knokten zich in de derde voorronde voor eigen publiek tegen Red Bull Salzburg terug van een ruime achterstand, maar dat was niet genoeg: 3-3. Het elftal van trainer Joseph Oosting verloor een week eerder met 2-1 bij de nummer 2 van Oostenrijk van vorig seizoen.
FC Twente vervolgt het Europese avontuur in de Europa League. De club hoeft niet mee te doen aan de laatste voorronde (play-offs), maar is automatisch verzekerd van een plek in het hoofdtoernooi.
Lange tijd beleefde FC Twente een vrij kansloze avond. De eerste tien minuten gebeurde er vrij weinig en het duel ging redelijk gelijk op. Michel Vlap testte doelman Janis Blaswich met een vrije trap van afstand. Na die fase nam Red Bull het duel stevig in handen. De ploeg van de Nederlandse coach Pepijn Lijnders voetbalde makkelijk door de linies van Twente heen. Na een goede pass van Oscar Gloukh, die afgelopen weekeinde in de competitie drie keer trefzeker was, schoot Maurits Kjaergaard in de zeventiende minuut via de onderkant van de lat raak: 0-1. Kjaergaard scoorde vorige week ook al twee keer tegen Twente.
Grote kans
Nadat Moussa Kounfolo Yeo direct na het openingsdoelpunt nog een grote kans op een tweede treffer voor Salzburg onbenut liet, was het in de 25e minuut wel raak. De verdediging van FC Twente werd simpel uitgespeeld en Nene Dorgeles passeerde keeper Lars Unnerstall met een hard schot (0-2).
Twente had weinig meer in te brengen, maar verkleinde kort voor rust toch de achterstand. Het was niet verrassend dat dat gebeurde uit een 'dood' spelmoment. Mees Hilgers kopte raak uit een hoekschop.
Hoop
Alle hoop verdween direct aan het begin van de tweede helft, toen Mathias Kjølø balverlies leed en Kounfolo Yeo nu wel doel trof: 1-3. FC Twente richtte zich via Alec Van Hoorenbeeck, die net als Hilgers met zijn hoofd scoorde uit een corner, in de 64e minuut nog een keer op en had nog twee doelpunten nodig om een verlenging af te dwingen.
Unnerstall redde de thuisploeg een kwartier voor tijd toen hij, na hands van Vlap, een strafschop redde. Het slotoffensief van Twente leverde de 3-3 van invaller Sem Steijn op, maar in de acht toegevoegde minuten blessuretijd viel de winnende treffer niet meer.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
22 uur geleden