FC Twente na doelpuntrijk gelijkspel tegen Salzburg klaar in CL
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is uitgeschakeld in de Champions League. De Enschedeërs knokten zich in de derde voorronde voor eigen publiek tegen Red Bull Salzburg terug van een ruime achterstand, maar dat was niet genoeg: 3-3. Het elftal van trainer Joseph Oosting verloor een week eerder met 2-1 bij de nummer 2 van Oostenrijk van vorig seizoen.
FC Twente vervolgt het Europese avontuur in de Europa League. De club hoeft niet mee te doen aan de laatste voorronde (play-offs), maar is automatisch verzekerd van een plek in het hoofdtoernooi.
Lange tijd beleefde FC Twente een vrij kansloze avond. De eerste tien minuten gebeurde er vrij weinig en het duel ging redelijk gelijk op. Michel Vlap testte doelman Janis Blaswich met een vrije trap van afstand. Na die fase nam Red Bull het duel stevig in handen. De ploeg van de Nederlandse coach Pepijn Lijnders voetbalde makkelijk door de linies van Twente heen. Na een goede pass van Oscar Gloukh, die afgelopen weekeinde in de competitie drie keer trefzeker was, schoot Maurits Kjaergaard in de zeventiende minuut via de onderkant van de lat raak: 0-1. Kjaergaard scoorde vorige week ook al twee keer tegen Twente.
Grote kans
Nadat Moussa Kounfolo Yeo direct na het openingsdoelpunt nog een grote kans op een tweede treffer voor Salzburg onbenut liet, was het in de 25e minuut wel raak. De verdediging van FC Twente werd simpel uitgespeeld en Nene Dorgeles passeerde keeper Lars Unnerstall met een hard schot (0-2).
Twente had weinig meer in te brengen, maar verkleinde kort voor rust toch de achterstand. Het was niet verrassend dat dat gebeurde uit een 'dood' spelmoment. Mees Hilgers kopte raak uit een hoekschop.
Hoop
Alle hoop verdween direct aan het begin van de tweede helft, toen Mathias Kjølø balverlies leed en Kounfolo Yeo nu wel doel trof: 1-3. FC Twente richtte zich via Alec Van Hoorenbeeck, die net als Hilgers met zijn hoofd scoorde uit een corner, in de 64e minuut nog een keer op en had nog twee doelpunten nodig om een verlenging af te dwingen.
Unnerstall redde de thuisploeg een kwartier voor tijd toen hij, na hands van Vlap, een strafschop redde. Het slotoffensief van Twente leverde de 3-3 van invaller Sem Steijn op, maar in de acht toegevoegde minuten blessuretijd viel de winnende treffer niet meer.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.
10 minuten geledenBURTON (ANP) - Crysencio Summerville heeft West Ham United naar de achtste finale van de FA Cup geschoten. De Rotterdammer maakte het enige doelpunt in het uitduel met Burton Albion (0-1), dat op het derde niveau uitkomt.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
19 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
1 dag geleden