Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente na doelpuntrijk gelijkspel tegen Salzburg klaar in CL

FC Twente na doelpuntrijk gelijkspel tegen Salzburg klaar in CL

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is uitgeschakeld in de Champions League. De Enschedeërs knokten zich in de derde voorronde voor eigen publiek tegen Red Bull Salzburg terug van een ruime achterstand, maar dat was niet genoeg: 3-3. Het elftal van trainer Joseph Oosting verloor een week eerder met 2-1 bij de nummer 2 van Oostenrijk van vorig seizoen.

FC Twente vervolgt het Europese avontuur in de Europa League. De club hoeft niet mee te doen aan de laatste voorronde (play-offs), maar is automatisch verzekerd van een plek in het hoofdtoernooi.

Lange tijd beleefde FC Twente een vrij kansloze avond. De eerste tien minuten gebeurde er vrij weinig en het duel ging redelijk gelijk op. Michel Vlap testte doelman Janis Blaswich met een vrije trap van afstand. Na die fase nam Red Bull het duel stevig in handen. De ploeg van de Nederlandse coach Pepijn Lijnders voetbalde makkelijk door de linies van Twente heen. Na een goede pass van Oscar Gloukh, die afgelopen weekeinde in de competitie drie keer trefzeker was, schoot Maurits Kjaergaard in de zeventiende minuut via de onderkant van de lat raak: 0-1. Kjaergaard scoorde vorige week ook al twee keer tegen Twente.

Grote kans

Nadat Moussa Kounfolo Yeo direct na het openingsdoelpunt nog een grote kans op een tweede treffer voor Salzburg onbenut liet, was het in de 25e minuut wel raak. De verdediging van FC Twente werd simpel uitgespeeld en Nene Dorgeles passeerde keeper Lars Unnerstall met een hard schot (0-2).

Twente had weinig meer in te brengen, maar verkleinde kort voor rust toch de achterstand. Het was niet verrassend dat dat gebeurde uit een 'dood' spelmoment. Mees Hilgers kopte raak uit een hoekschop.

Hoop

Alle hoop verdween direct aan het begin van de tweede helft, toen Mathias Kjølø balverlies leed en Kounfolo Yeo nu wel doel trof: 1-3. FC Twente richtte zich via Alec Van Hoorenbeeck, die net als Hilgers met zijn hoofd scoorde uit een corner, in de 64e minuut nog een keer op en had nog twee doelpunten nodig om een verlenging af te dwingen.

Unnerstall redde de thuisploeg een kwartier voor tijd toen hij, na hands van Vlap, een strafschop redde. Het slotoffensief van Twente leverde de 3-3 van invaller Sem Steijn op, maar in de acht toegevoegde minuten blessuretijd viel de winnende treffer niet meer.

Meer uit Voetbal

Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

3 minuten geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

5 minuten geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

20 minuten geleden
Ajax bevestigt komst nieuwe technisch directeur Cruijff

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.

21 minuten geleden
Nigeria wint voor de negende keer troostfinale Afrika Cup

CASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.

24 minuten geleden
Verdediger Sildillia vervangt Dest bij PSV tegen Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.

28 minuten geleden
Ajax wil de komst van technisch directeur Cruijff snel afronden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff snel afronden. De zoon van de legendarische nummer 14 is inmiddels in Nederland om de laatste details over een contract tot medio 2028 af te ronden.

29 minuten geleden