Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente houdt hoop op play-offs CL na late treffer Vlap

FC Twente houdt hoop op play-offs CL na late treffer Vlap

SALZBURG (ANP) - FC Twente mag hopen op een plek in de play-offs van de Champions League. De Enschedeërs verloren het eerste duel in de derde voorronde met 2-1 bij Red Bull Salzburg, de Oostenrijkse club van de Nederlandse trainer Pepijn Lijnders. Invaller Michel Vlap zorgde kort voor tijd uit een vrije trap voor de belangrijke tegentreffer. De Deen Maurits Kjaergaard maakte beide doelpunten voor Salzburg.

De tweede wedstrijd volgt volgende week dinsdag in de Grolsch Veste. De uiteindelijke winnaar neemt het in de play-offs op tegen Dynamo Kyiv of Rangers FC. Die twee clubs hielden elkaar in bedwang (1-1).

Twente-trainer Joseph Oosting startte met Alec Van Hoorenbeeck centraal achterin. De Belg verving de vijf dagen eerder naar Rangers FC vertrokken aanvoerder Robin Pröpper. Mees Hilgers was de andere centrale verdediger.

Openingstreffer Kjaergaard

Daan Rots had de nummer 3 van de Eredivisie van vorig seizoen in de derde minuut op voorsprong moeten brengen. Na goed voorbereidend werk van Mitchell van Bergen stuitte de aanvaller van dichtbij op doelman Janis Blaswich. In de negende minuut was Twente opnieuw gevaarlijk, dit keer via Van Bergen zelf. Ook hij had geen succes.

Salzburg was de betere ploeg voor rust en het was aan Twente-keeper Lars Unnerstall te danken dat een tegendoelpunt lang uitbleef. Kort voor rust openden de Oostenrijkers alsnog de score. Kjaergaard schoot, na een afgeslagen bal uit een hoekschop, vanaf de rand van het zestienmetergebied raak (1-0).

Vlap

De ploeg van Lijnders probeerde na rust door te drukken en Twente wankelde even. Na het inbrengen van Sam Lammers en Vlap trok Twente het initiatief wat meer naar zich toe. Toch was het Salzburg dat een tweede treffer maakte. Na een foute pass van linksback Anass Salah-Eddine profiteerde Kjaergaard in de 85e minuut (2-0).

Twente leek daarmee over een week voor een enorm zware opgave te staan. Na een overtreding op aanvoerder Ricky van Wolfswinkel, net buiten het zestienmetergebied, zorgde Vlap met een geplaatste vrije trap voor opluchting en hoop bij de Enschedeërs (2-1).

Meer uit Voetbal

NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

13 minuten geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

36 minuten geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

49 minuten geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

52 minuten geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax verspelen koppositie tegen HERA United: 1-2

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.

2 uur geleden
Nieuwkomers bezorgen FC Utrecht een punt in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).

2 uur geleden