FC Twente houdt hoop op play-offs CL na late treffer Vlap
SALZBURG (ANP) - FC Twente mag hopen op een plek in de play-offs van de Champions League. De Enschedeërs verloren het eerste duel in de derde voorronde met 2-1 bij Red Bull Salzburg, de Oostenrijkse club van de Nederlandse trainer Pepijn Lijnders. Invaller Michel Vlap zorgde kort voor tijd uit een vrije trap voor de belangrijke tegentreffer. De Deen Maurits Kjaergaard maakte beide doelpunten voor Salzburg.
De tweede wedstrijd volgt volgende week dinsdag in de Grolsch Veste. De uiteindelijke winnaar neemt het in de play-offs op tegen Dynamo Kyiv of Rangers FC. Die twee clubs hielden elkaar in bedwang (1-1).
Twente-trainer Joseph Oosting startte met Alec Van Hoorenbeeck centraal achterin. De Belg verving de vijf dagen eerder naar Rangers FC vertrokken aanvoerder Robin Pröpper. Mees Hilgers was de andere centrale verdediger.
Openingstreffer Kjaergaard
Daan Rots had de nummer 3 van de Eredivisie van vorig seizoen in de derde minuut op voorsprong moeten brengen. Na goed voorbereidend werk van Mitchell van Bergen stuitte de aanvaller van dichtbij op doelman Janis Blaswich. In de negende minuut was Twente opnieuw gevaarlijk, dit keer via Van Bergen zelf. Ook hij had geen succes.
Salzburg was de betere ploeg voor rust en het was aan Twente-keeper Lars Unnerstall te danken dat een tegendoelpunt lang uitbleef. Kort voor rust openden de Oostenrijkers alsnog de score. Kjaergaard schoot, na een afgeslagen bal uit een hoekschop, vanaf de rand van het zestienmetergebied raak (1-0).
Vlap
De ploeg van Lijnders probeerde na rust door te drukken en Twente wankelde even. Na het inbrengen van Sam Lammers en Vlap trok Twente het initiatief wat meer naar zich toe. Toch was het Salzburg dat een tweede treffer maakte. Na een foute pass van linksback Anass Salah-Eddine profiteerde Kjaergaard in de 85e minuut (2-0).
Twente leek daarmee over een week voor een enorm zware opgave te staan. Na een overtreding op aanvoerder Ricky van Wolfswinkel, net buiten het zestienmetergebied, zorgde Vlap met een geplaatste vrije trap voor opluchting en hoop bij de Enschedeërs (2-1).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
10 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden