FC Twente houdt hoop op play-offs CL na late treffer Vlap
SALZBURG (ANP) - FC Twente mag hopen op een plek in de play-offs van de Champions League. De Enschedeërs verloren het eerste duel in de derde voorronde met 2-1 bij Red Bull Salzburg, de Oostenrijkse club van de Nederlandse trainer Pepijn Lijnders. Invaller Michel Vlap zorgde kort voor tijd uit een vrije trap voor de belangrijke tegentreffer. De Deen Maurits Kjaergaard maakte beide doelpunten voor Salzburg.
De tweede wedstrijd volgt volgende week dinsdag in de Grolsch Veste. De uiteindelijke winnaar neemt het in de play-offs op tegen Dynamo Kyiv of Rangers FC. Die twee clubs hielden elkaar in bedwang (1-1).
Twente-trainer Joseph Oosting startte met Alec Van Hoorenbeeck centraal achterin. De Belg verving de vijf dagen eerder naar Rangers FC vertrokken aanvoerder Robin Pröpper. Mees Hilgers was de andere centrale verdediger.
Openingstreffer Kjaergaard
Daan Rots had de nummer 3 van de Eredivisie van vorig seizoen in de derde minuut op voorsprong moeten brengen. Na goed voorbereidend werk van Mitchell van Bergen stuitte de aanvaller van dichtbij op doelman Janis Blaswich. In de negende minuut was Twente opnieuw gevaarlijk, dit keer via Van Bergen zelf. Ook hij had geen succes.
Salzburg was de betere ploeg voor rust en het was aan Twente-keeper Lars Unnerstall te danken dat een tegendoelpunt lang uitbleef. Kort voor rust openden de Oostenrijkers alsnog de score. Kjaergaard schoot, na een afgeslagen bal uit een hoekschop, vanaf de rand van het zestienmetergebied raak (1-0).
Vlap
De ploeg van Lijnders probeerde na rust door te drukken en Twente wankelde even. Na het inbrengen van Sam Lammers en Vlap trok Twente het initiatief wat meer naar zich toe. Toch was het Salzburg dat een tweede treffer maakte. Na een foute pass van linksback Anass Salah-Eddine profiteerde Kjaergaard in de 85e minuut (2-0).
Twente leek daarmee over een week voor een enorm zware opgave te staan. Na een overtreding op aanvoerder Ricky van Wolfswinkel, net buiten het zestienmetergebied, zorgde Vlap met een geplaatste vrije trap voor opluchting en hoop bij de Enschedeërs (2-1).
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
6 uur geleden