Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente houdt hoop op play-offs CL na late treffer Vlap

FC Twente houdt hoop op play-offs CL na late treffer Vlap

SALZBURG (ANP) - FC Twente mag hopen op een plek in de play-offs van de Champions League. De Enschedeërs verloren het eerste duel in de derde voorronde met 2-1 bij Red Bull Salzburg, de Oostenrijkse club van de Nederlandse trainer Pepijn Lijnders. Invaller Michel Vlap zorgde kort voor tijd uit een vrije trap voor de belangrijke tegentreffer. De Deen Maurits Kjaergaard maakte beide doelpunten voor Salzburg.

De tweede wedstrijd volgt volgende week dinsdag in de Grolsch Veste. De uiteindelijke winnaar neemt het in de play-offs op tegen Dynamo Kyiv of Rangers FC. Die twee clubs hielden elkaar in bedwang (1-1).

Twente-trainer Joseph Oosting startte met Alec Van Hoorenbeeck centraal achterin. De Belg verving de vijf dagen eerder naar Rangers FC vertrokken aanvoerder Robin Pröpper. Mees Hilgers was de andere centrale verdediger.

Openingstreffer Kjaergaard

Daan Rots had de nummer 3 van de Eredivisie van vorig seizoen in de derde minuut op voorsprong moeten brengen. Na goed voorbereidend werk van Mitchell van Bergen stuitte de aanvaller van dichtbij op doelman Janis Blaswich. In de negende minuut was Twente opnieuw gevaarlijk, dit keer via Van Bergen zelf. Ook hij had geen succes.

Salzburg was de betere ploeg voor rust en het was aan Twente-keeper Lars Unnerstall te danken dat een tegendoelpunt lang uitbleef. Kort voor rust openden de Oostenrijkers alsnog de score. Kjaergaard schoot, na een afgeslagen bal uit een hoekschop, vanaf de rand van het zestienmetergebied raak (1-0).

Vlap

De ploeg van Lijnders probeerde na rust door te drukken en Twente wankelde even. Na het inbrengen van Sam Lammers en Vlap trok Twente het initiatief wat meer naar zich toe. Toch was het Salzburg dat een tweede treffer maakte. Na een foute pass van linksback Anass Salah-Eddine profiteerde Kjaergaard in de 85e minuut (2-0).

Twente leek daarmee over een week voor een enorm zware opgave te staan. Na een overtreding op aanvoerder Ricky van Wolfswinkel, net buiten het zestienmetergebied, zorgde Vlap met een geplaatste vrije trap voor opluchting en hoop bij de Enschedeërs (2-1).

Meer uit Voetbal

Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

4 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

10 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

12 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

13 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

14 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

22 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

22 uur geleden