
FC Twente heeft zin in krachtmeting met Feyenoord
ENSCHEDE/ROTTERDAM (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Twente heeft zin in de thuiswedstrijd zondag tegen Feyenoord. Zeker na de geslaagde Europese uitwedstrijd van de Rotterdammers donderdagavond tegen Slavia Praag (2-2) beseft de coach van de Tukkers dat zijn ploeg voor een flinke uitdaging staat.
"Een boeiend duel", blikte Jans terug op de wedstrijd in Tsjechië. "Een veerkrachtig Feyenoord dat met tien man er hard voor gewerkt heeft. Vorig seizoen waren de resultaten bij Feyenoord ook goed, maar ze spelen dit seizoen totaal anders, met veel energie en druk naar voren. Ze zijn door in Europa, staan qua verliespunten bovenaan, dus kom maar op zondag."
Aanvaller Virgil Misidjan is mogelijk niet van de partij bij de nummer 6 van de Eredivisie. "Hij heeft de hele week niet alle trainingen kunnen meedoen, of hij erbij kan zijn moeten we zaterdag even bekijken", liet Jans weten.
Lovende woorden
FC Twente heeft het geplande trainingskamp in januari in Spanje inmiddels geannuleerd. "Vanwege de maatregelen en situatie rondom corona, heeft de club gekozen om met de eerste selectie in de buurt te blijven", legde de directie uit.
Trainer Arne Slot van Feyenoord sprak een dag na het binnenhalen van de groepswinst, goed voor een ticket voor de achtste finales in de Conference League, lovende woorden over de komende tegenstander. "Ik vind het knap dat FC Twente zich zo snel na de terugkeer in de Eredivisie weer in de subtop heeft genesteld. Zeker na een aantal financieel moeilijke jaren zijn ze er deze zomer in geslaagd een sterke selectie samen te stellen. Dat is een compliment waard aan de technische mensen Jan Streuer en Ron Jans", oordeelde Slot.
Marino Pusic, de assistent van Slot, keert zondag terug op vertrouwde grond. Hij werd als trainer van FC Twente in 2019 kampioen in de eerste divisie.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/DPA) - De finale van de Champions League wordt vanaf dit seizoen niet meer om 21.00 uur, maar om 18.00 uur gespeeld. De eindstrijd vindt op 30 mei 2026 plaats in de Puskás Aréna in Boedapest.
32 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Tygo Land voor de rest van het seizoen aangetrokken. De club huurt de 19-jarige middenvelder van PSV.
2 uur geledenGRIMSBY (ANP/RTR) - Coach Rúben Amorim heeft zich verontschuldigd bij de supporters van Manchester United na de uitschakeling in de League Cup tegen Grimsby Town, dat in Engeland uitkomt in de League Two, het vierde niveau. United verloor in de strafschoppenserie met 12-11.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten naar de finale van de Leagues Cup geleid. De Argentijnse vedette zorgde voor de gelijkmaker en het tweede doelpunt in de 3-1-zege op Orlando City.
3 uur geledenBRUGGE (ANP) - België doet dit seizoen met twee clubs mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Naast landskampioen Union verzekerde ook Club Brugge zich van een startbewijs. Het elftal van trainer Nicky Hayen liet in de play-offs Rangers FC met 6-0 kansloos. Club Brugge had het eerste duel al met 3-1 gewonnen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Het hoger beroep van de uitspraak in kort geding tussen Vitesse en de KNVB kan via een livestream worden gevolgd. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bekendgemaakt. Het beroep dient maandag in het Arnhemse Paleis van Justitie om 14.00 uur. Het is nog niet duidelijk wanneer er uitspraak wordt gedaan. Dat wordt tijdens de zitting bekend.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax krijgt een startpremie van circa 37 miljoen euro voor deelname aan de Champions League. Dat is 0,5 miljoen euro meer dan landskampioen PSV. Het totale prijzengeld in de Champions League bedraagt komend seizoen 2,4 miljard euro.
18 uur geleden