FC Twente heeft aanvoerder Brama terug voor derby
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft aanvoerder Wout Brama terug voor de streekderby tegen Heracles Almelo. De clubs treffen elkaar vrijdagavond in Enschede. Brama (36) stond ruim een maand aan de kant, maar de middenvelder keert nu terug in de selectie van trainer Ron Jans.
Het is nog onzeker of doelman Lars Unnerstall kan meedoen. De Duitser hield vorige week een blessure over aan het bekerduel met OSS'20 en ontbrak daardoor afgelopen weekeinde tegen PSV. Met reservekeeper Jeffrey de Lange onder de lat verloor Twente in Eindhoven met 5-2. "Lars heeft op de training wat meegedaan en we moeten kijken hoe zijn blessure daarop reageert", aldus Jans. "We moeten de knoop nog doorhakken of hij inzetbaar is."
FC Twente pakte uit de laatste vier competitieduels slechts 2 punten en is gezakt naar de tiende plaats in de Eredivisie, met 4 punten meer dan Heracles dat een wedstrijd minder speelde. "Ik heb nu twee Twentse derby’s meegemaakt, maar dat was zonder publiek", zegt Jans. Beide ontmoetingen eindigden vorig seizoen in een gelijkspel (2-2 in Almelo, 1-1 in Enschede). "Een derby is gewoon speciaal, maar voor de competitie is het ook niet onbelangrijk. Wij willen omhoog, maar dat wil Heracles ook."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
35 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
5 uur geleden