FC Twente heeft aanvoerder Brama terug voor derby
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft aanvoerder Wout Brama terug voor de streekderby tegen Heracles Almelo. De clubs treffen elkaar vrijdagavond in Enschede. Brama (36) stond ruim een maand aan de kant, maar de middenvelder keert nu terug in de selectie van trainer Ron Jans.
Het is nog onzeker of doelman Lars Unnerstall kan meedoen. De Duitser hield vorige week een blessure over aan het bekerduel met OSS'20 en ontbrak daardoor afgelopen weekeinde tegen PSV. Met reservekeeper Jeffrey de Lange onder de lat verloor Twente in Eindhoven met 5-2. "Lars heeft op de training wat meegedaan en we moeten kijken hoe zijn blessure daarop reageert", aldus Jans. "We moeten de knoop nog doorhakken of hij inzetbaar is."
FC Twente pakte uit de laatste vier competitieduels slechts 2 punten en is gezakt naar de tiende plaats in de Eredivisie, met 4 punten meer dan Heracles dat een wedstrijd minder speelde. "Ik heb nu twee Twentse derby’s meegemaakt, maar dat was zonder publiek", zegt Jans. Beide ontmoetingen eindigden vorig seizoen in een gelijkspel (2-2 in Almelo, 1-1 in Enschede). "Een derby is gewoon speciaal, maar voor de competitie is het ook niet onbelangrijk. Wij willen omhoog, maar dat wil Heracles ook."
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
15 uur geleden