FC Twente begint met minieme zege op bezoek bij NEC
NIJMEGEN (ANP) - FC Twente is het nieuwe seizoen in de Eredivisie gestart met een zege bij NEC. De nummer 3 van het afgelopen seizoen boekte een 2-1-overwinning in Nijmegen.
Trainer Joseph Oosting kende wat defensieve problemen na het recente vertrek van aanvoerder Robin Pröpper naar Rangers FC en door de schorsing van Mees Hilgers. Alec van Hoorenbeeck en Max Bruns vormden daardoor in Nijmegen het centrale duo.
De juist van Rangers FC gekomen Sam Lammers opende op aangeven van Sayfallah Ltaief vroeg de score. NEC knokte zich terug en maakte na bijna een half uur spelen gelijk. Kodai Sano kopte een voorzet vanaf rechts van Bart van Rooij achter doelman Lars Unnerstall.
Corner
Twente raakte in de vermakelijke eerste helft vervolgens tot twee keer toe de lat, maar wist de leiding niet te nemen. Ongeveer tien minuten na rust lukte dat wel. De Belg Van Hoorenbeeck stond bij een corner geheel vrij bij de tweede paal en kopte raak. Die voorsprong werd, ondanks aandringen van de thuisploeg, niet meer weggegeven.
Komende dinsdag speelt FC Twente thuis tegen Red Bull Salzburg, een duel in de derde voorronde van de Champions League. Afgelopen dinsdag werd er met 2-1 verloren in Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
6 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
6 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
7 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
7 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
10 uur geleden