FC Twente begint met minieme zege op bezoek bij NEC
NIJMEGEN (ANP) - FC Twente is het nieuwe seizoen in de Eredivisie gestart met een zege bij NEC. De nummer 3 van het afgelopen seizoen boekte een 2-1-overwinning in Nijmegen.
Trainer Joseph Oosting kende wat defensieve problemen na het recente vertrek van aanvoerder Robin Pröpper naar Rangers FC en door de schorsing van Mees Hilgers. Alec van Hoorenbeeck en Max Bruns vormden daardoor in Nijmegen het centrale duo.
De juist van Rangers FC gekomen Sam Lammers opende op aangeven van Sayfallah Ltaief vroeg de score. NEC knokte zich terug en maakte na bijna een half uur spelen gelijk. Kodai Sano kopte een voorzet vanaf rechts van Bart van Rooij achter doelman Lars Unnerstall.
Corner
Twente raakte in de vermakelijke eerste helft vervolgens tot twee keer toe de lat, maar wist de leiding niet te nemen. Ongeveer tien minuten na rust lukte dat wel. De Belg Van Hoorenbeeck stond bij een corner geheel vrij bij de tweede paal en kopte raak. Die voorsprong werd, ondanks aandringen van de thuisploeg, niet meer weggegeven.
Komende dinsdag speelt FC Twente thuis tegen Red Bull Salzburg, een duel in de derde voorronde van de Champions League. Afgelopen dinsdag werd er met 2-1 verloren in Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geleden