FC Twente begint met minieme zege op bezoek bij NEC
NIJMEGEN (ANP) - FC Twente is het nieuwe seizoen in de Eredivisie gestart met een zege bij NEC. De nummer 3 van het afgelopen seizoen boekte een 2-1-overwinning in Nijmegen.
Trainer Joseph Oosting kende wat defensieve problemen na het recente vertrek van aanvoerder Robin Pröpper naar Rangers FC en door de schorsing van Mees Hilgers. Alec van Hoorenbeeck en Max Bruns vormden daardoor in Nijmegen het centrale duo.
De juist van Rangers FC gekomen Sam Lammers opende op aangeven van Sayfallah Ltaief vroeg de score. NEC knokte zich terug en maakte na bijna een half uur spelen gelijk. Kodai Sano kopte een voorzet vanaf rechts van Bart van Rooij achter doelman Lars Unnerstall.
Corner
Twente raakte in de vermakelijke eerste helft vervolgens tot twee keer toe de lat, maar wist de leiding niet te nemen. Ongeveer tien minuten na rust lukte dat wel. De Belg Van Hoorenbeeck stond bij een corner geheel vrij bij de tweede paal en kopte raak. Die voorsprong werd, ondanks aandringen van de thuisploeg, niet meer weggegeven.
Komende dinsdag speelt FC Twente thuis tegen Red Bull Salzburg, een duel in de derde voorronde van de Champions League. Afgelopen dinsdag werd er met 2-1 verloren in Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
10 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
15 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
15 uur geleden