FC Twente begint in Conference League met zege op Hammarby
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de tweede voorronde van de Conference League gewonnen. In de Grolsch Veste in Enschede eindigde het duel met het Zweedse Hammarby IF in 1-0 voor de ploeg van trainer Joseph Oosting.
Sem Steijn zorgde aan het begin van de tweede helft voor het enige doelpunt. Hij schoot uit een corner hard raak. De return is volgende week in het Zweedse Stockholm.
Oosting moest zijn spelers klaarstomen voor een wedstrijd tegen de huidige nummer 9 van de Zweedse competitie. Hammarby eindigde vorig seizoen als derde waarmee het Europa in mocht en is al zeventien wedstrijden onderweg in de eigen competitie. Daarnaast raakte Twente nogal wat belangrijke spelers kwijt zoals Ramiz Zerrouki, Julio Pleguezuelo, Vaclav Cerny en de gestopte Wout Brama.
Openingsdoelpunt Steijn
Met Manfred Ugalde voorin en daarachter Daan Rots, Sem Steijn en Michel Vlap moest Twente scoren tegen Hammarby, waar Shaquille Pinas, voormalig speler van Feyenoord en ADO Den Haag een basisplaats had. Dat lukte in de eerste helft niet. Rots schoot een keer naast en Vlap zag een schot gestopt worden en raakte vlak voor de rust nog de lat.
In de tweede helft opende Steijn de score. Een corner van Vlap belandde voor de voeten van Steijn die hard binnenschoot. Marcus Rafferty schoot daarna namens de Zweden een keer op het doel van Lars Unnerstall, maar de bal ging naast. Met Ricky van Wolfswinkel als invaller in de ploeg en later ook Max Bruns, Youri Regeer en Naci Ünüvar gaf Twente de voorsprong niet meer uit handen, maar een tweede treffer bleef ook uit.
Tegenstander derde voorronde
Mocht Twente zich plaatsen voor de derde voorronde, dan neemt de ploeg het op tegen de winnaar van de twee wedstrijden tussen het Hongaarse Kecskemeti TE en Riga FC uit Letland. De eerste wedstrijd werd met 2-1 gewonnen door de Hongaren.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
3 minuten geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
6 minuten geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
2 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
2 uur geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
3 uur geleden