
FC Groningen wint ook tweede duel in Eredivisie
WAALWIJK (ANP) - FC Groningen had zich bijna geen betere start van het nieuwe seizoen in de Eredivisie kunnen wensen. De ploeg van trainer Dick Lukkien won het uitduel met RKC Waalwijk (1-2) en boekte zo ook de tweede overwinning van het seizoen. FC Groningen, afgelopen seizoen gepromoveerd naar de Eredivisie, is nog zonder puntenverlies. De club was vorige week voor eigen publiek al veel te sterk voor NAC Breda (4-1).
Jorg Schreuders schoot FC Groningen in de elfde minuut op voorsprong. Thom van Bergen verdubbelde de score in de 77e minuut. Leandro Bacuna bereidde beide treffers voor en schoot zelf nog tegen de lat. Richard van der Venne bepaalde in de slotfase de eindstand namens RKC, dat vorige week kansloos verloor bij PSV met 5-1.
Etienne Vaessen keerde als doelman van FC Groningen even terug bij RKC Waalwijk, de club waarvoor hij 210 keer het doel verdedigde. Hij voorkwam met een prachtige redding dat Van der Venne al eerder in de wedstrijd scoorde. Vaessen reageerde ook attent toen Oskar Zawada alleen voor hem opdook. Zawada kreeg in blessuretijd een rode kaart nadat hij keeper Vaessen een lichte kopstoot had gegeven.
Meer uit Voetbal
ORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - Aitana Bonmatí is uit het ziekenhuis ontslagen. De 27-jarige voetbalster werd vrijdag in Madrid opgenomen met virale hersenvliesontsteking. Volgens de Spaanse voetbalbond zal de sterspeelster van FC Barcelona zich de komende dagen bij de Spaanse selectie van bondscoach Montse Tomé voegen.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tyrell Malacia keert niet meer terug bij PSV. De Eindhovenaren huurden de linkervleugelverdediger sinds begin februari van Manchester United. PSV had een optie tot koop bedongen, maar de club maakt daar geen gebruik van. "Bedankt en veel succes in de toekomst, Tyrell", aldus PSV op X.
1 dag geledenGLENDALE (ANP) - Mexico heeft zich bij de Gold Cup voor de halve finales geplaatst. De titelverdediger was in de kwartfinale met 2-0 te sterk voor Saudi-Arabië. Alexis Vega opende kort na rust de score. In de slotfase passeerde Abdullah Madu zijn eigen doelman.
1 dag geleden