Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Groningen voor 9 miloen euro in de plus

FC Groningen voor 9 miloen euro in de plus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft vorig seizoen financieel goed geboerd. De ploeg sloot af met een netto winst van 9,2 miljoen euro. Het meeste geld kwam binnen uit de transfers van Azor Matusiwa naar Stade de Reims, Gabriel Gudmundsson naar Lille en Bjorn Meijer naar Club Brugge, meldt de Eredivisieclub.

Het resultaat over het boekjaar 2021/2022 werd ook in positieve zin beïnvloed door een overdracht van 2,3 miljoen euro uit het spelersinvesteringsfonds. FC Groningen heeft de 9,2 miljoen euro toegevoegd aan het eigen vermogen van de club, dat per 30 juni 2022 op een omvang van 10,8 miljoen euro is gekomen.

"We mogen stellen dat FC Groningen in het seizoen 2021/2022 financieel behoorlijke stappen voorwaarts heeft kunnen zetten en daarmee een gezond fundament onder de club heeft gelegd", zegt algemeen directeur Wouter Gudde in een bericht op de website van de club over de mooie jaarcijfers. "Hierdoor kunnen we verder blijven bouwen aan het verhogen van de voetbalbudgetten, hetgeen de kansen op sportief succes vergroot."

Winstdoelstelling FC Groningen

Gudde licht toe dat Groningen niet uit is op vette winsten. "Er zijn wellicht supporters die zullen zeggen: ‘Leuk en aardig allemaal, zoveel miljoenen euro’s winst en het aflossen van schulden, maar wat hebben we eraan?’ Laat ik hierin duidelijk zijn: het doel van FC Groningen is niet per se om winst te maken of een grote som geld op de bankrekening te hebben staan."

De directeur somt vervolgens op waar de huidige nummer dertien van de Eredivisie geld aan heeft besteed. "Er is voor 4,4 miljoen euro uitgegeven aan investeringen voor de eerste selectie in de vorm van transfersommen en contractverlengingen. Daarnaast is ruim 4,1 miljoen euro aangewend voor het verlagen van de schuldpositie, waaronder het volledig aflossen van het spelersinvesteringsfonds. Voor het verbeteren van de stadionfaciliteiten in Euroborg - waaronder een nieuw wifinetwerk, nieuwe geluidsboxen en nieuwe videoschermen - is 700.000 euro uitgetrokken en tot slot is 6 ton gebruikt voor het afdekken van het operationeel tekort."

Meer uit Voetbal

Xavi zet Zechiël, Taylor en Timber tegen Duitsland op tribune

AMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.

1 uur geleden
Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

13 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

14 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

19 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

21 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

21 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

21 uur geleden