FC Groningen houdt Willem II met nipte zege van zich af
GRONINGEN (ANP) - Met een minimale zege heeft FC Groningen in eigen huis gewonnen van Willem II (1-0). De Noorderlingen hadden de hele wedstrijd het betere van het spel, maar hielden het ondanks het overwicht spannend door maar één keer te scoren.
Groningen (tien goals) en Willem II (negen goals) behoorden voorafgaand tot de minst productieve ploegen in de Eredivisie. Daar kwam zondagmiddag in de Euroborg weinig verandering in. De thuisploeg kreeg in de openingsfase via Damil Dankerlui en Patrick Joosten twee grote kansen op het eerste doelpunt. Beiden misten, waarna het lang duurde voordat de ploeg van trainer Danny Buijs weer gevaarlijk werd.
Na ruim een uur brak Ahmed El Messaoudi dan toch de ban namens de Groningers. Hij schoot beheerst in een keer raak in de verre hoek na terugleggen van invaller Tomas Suslov.
Groningen heeft na tien speelronden 17 punten, goed voor de zevende plaats op de ranglijst. De Tilburgers staan op de vijftiende plaats en slechts 3 punten boven de degradatiestreep.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
12 uur geleden